Éra Petera Draisaitla je u konce. Německý kouč neustál sérii čtyř proher v řadě a z pozice hlavního trenéra hokejistů Mountfieldu byl v úterý odpoledne odvolán.

Jeho nástupcem je Vladimír Kýhos, naposledy kouč brněnské Komety! Asistent Tomáš Martinec u mužstva zůstává, nově ho doplní Michal Tvrdík.

Jeden rok v Českých Budějovicích a dva a půl roku v Hradci Králové. Víc už Peter Draisaitl nepřidá. Pod vlajkou Mountfieldu definitivně končí.

Odchází ovšem se vztyčenou hlavou. V klubu odvedl mraky dobré práce. Dvakrát s ním hrál play off.

I když byl Draisaitl během práce u Mountfieldu několikrát na hraně vyhazovu, vždy složitou situaci ustál.

Nyní už ne. Sada čtyř proher v řadě a pád na sedmé místo tabulky mu zlomily vaz. Představenstvo klubu mu po dvoudenním rokování doručilo výpověď.

„V letošní sezoně se nám naše účinkování, výkony a výsledky nelíbí a jsou za očekáváním," uvedl v oficiálním prohlášení Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu HK. „Jsme přesvědčeni o tom, že je potřeba udělat zásadní změnu. Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce s Peterem Draisaitlem," dodal.

Vladimír Kýhos přebere mužstvo na 7. pozici s nevelkým šestibodovým odstupem na druhou Plzeň. „Jednali jsme s více adepty, ale nakonec jsme se z mnoha důvodů rozhodli pro Vladimíra Kýhose," řekl Kmoníček.

Úkoly pro nového lodivoda? Zvýšit produktivitu! Vylepšit přesilové hry! Donutit tým k větší přímočarosti a důrazu! Nastartovat lídry!

Kýhos v minulé sezoně vedl brněnskou Kometu, kterou dostal do semifinále play off, rok předtím dokonce do finále. Klub mu ale nenabídl novou smlouvu. V létě byl blízko podpisu Slovanu Bratislava v KHL, jenže prestižní flek mu za zvláštních okolností vyfoukl Miloš Říha…