Kdy naposledy nastříleli hokejisté Pardubic doma šest gólů? Už je to celkem dlouho. V březnu, když ve čtvrtfinále play off vyprášili Zlín hladce 4:0 na zápasy, a v posledním utkání triumfovali 6:2.

Ve středu jejich střelecké probuzení odskákali „ševci“ znovu. Pardubice zvítězily 6:1 a připsaly si nejvýraznější vítězství v sezoně.

„Jsem hlavně rád, že se nám v domácím prostředí podařilo vstřelit víc než tři góly a že máme všechny body,“ spadl domácímu kouči Pavlu Hynkovi ze srdce obrovský balvan.

I když po první třetině musel mít na čele pořádné vrásky. Ohromný tlak jeho celku v úvodních minutách byl úplně k ničemu. Pardubice sice pálily, jenže slepými. A na konci zahajovací části se prosadil v přesilovce zlínský Vlach. „Myslel jsem, že když jsme dali první gól, všechno se otočí v náš prospěch a využijeme toho. Pardubice také nebyly před zápasem v pohodě,“ vykládal po utkání zkušený bek hostí Martin Hamrlík.

Oba soupeři měli před utkáním jedno společné. V koncovce byli asi tak nebezpeční jako lev s paradontózou. Jako by nebylo co vycenit.

Zlín nedal dvakrát po sobě gól, Třinec porazil po nájezdech 2:1. Pardubice zase měly během posledních šesti utkání průměr dvou vstřelených branek na zápas.

Slušná bída z obou stran.

Jenže Hynkův výběr, čerstvě posílený o kanonýra Brendla, ve druhé části střelecky explodoval.

Nejdřív ale musel prožít další chvíli hrůzy. „Za stavu 1:0 jel ve druhé třetině Petr Leška v oslabení sám na branku a mohli jsme zápas zlomit, ale bohužel,“ litoval Hamrlík. Brankář Růžička zakončení zlikvidoval betonem.

Od 27. minuty začal domácí koncert. Vyrovnání obstaral Nahodil.

Střelcem večera se ale stal Jan Kolář. Mistr kliček, kterému se často lepí smůla na hokejku, když má vypálit. Třeba s Kladnem mířil třikrát do tyče. Proti Zlínu se mu však dařilo, dvakrát skóroval.

Jeho trefa na 2:1 byla zlomovým okamžikem zápasu. „Dostal přihrávku od Koukala a vystřelil přes obránce. Domácí pak přidali díky Simovi ještě třetí gól, a na rozjeté Pardubice se pak hraje těžko,“ uznal zlínský asistent Josef Turek.

Čtvrtý zásah obstaral Buchtele a pátý měl ve své režii znovu Kolář. Převzal přihrávku od Starého a přízemní střelou procedil Horčičku. Tečku za vítězstvím udělal Kousal, který bodoval už ve čtvrtém utkání po sobě. Úplně stejnou šňůrou se může chlubit i jeho parťák z útoku Buchtele. „Také bych si přál, abychom doma měli zápas, že nám tam spadne skoro všechno a odražené puky skončí na našich hokejkách. Momentálně jsme hodně dole, nedáváme góly ani z vyložených šancí,“ utrousil zlínský obránce Hamrlík.

Pardubický kouč Pavel Hynek mohl být kromě výhry spokojený i s tím, jak se uvedla nová posila Pavel Brendl. Při přesilovce vypracoval čtvrtý gól pro Buchteleho. „Ráno přijel na rozbruslení a odehrál svoje první utkání v sezoně. Zvládl ho výborně,“ mnul si ruce trenér.

Přiznal, že na vyhlášeného střelce měl klub políčeno už delší dobu: „Je to tak. Pavlovi se rýsovaly nějaké další nabídky v Evropě, ale pořád se to odkládalo. Zbyněk Kusý i já jsme ho zažili ve dvacítce na MS v Rusku, takže jsme o jeho angažování ani na chvíli nepochybovali.“ Zatím bude Brendl v Pardubicích působit do konce listopadu.