ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 2:4 (1:0, 0:2, 1:2). Branky a nahrávky: 14. Chovan (Čermák), 46. Pavlin (Čermák, Pýcha) – 27. J. Sýkora (Schaus, Špirko), 28. Trončinský (Schaus), 46. Beran (Tomášek), 60. Rolinek. Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití 0:1. Střely na branku 15:29. Diváků: 6421.

Sestavy - České Budějovice: Kváča – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Fronk, Rob, Heřman – Dostálek, Vlček, Hřebejk (A) – Šulek, Škoda, Babka. Trenéři: Stavjaňa, Štrba a R. Turek.
Pardubice: Martin Růžička – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava (A), Zajíc – P. Sýkora (A), Nahodil, Rolinek (C) – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Co bylo klíčové pro úspěch Pardubic? Především obrat skóre ve druhé třetině, kdy hosté vstřelili dva góly během 84 vteřin. Slovenský útočník Ján Sýkora se rozjel z vlastního pásma až do toho útočného a propálil brankáře Kváču. Pak navíc následovala přesilovka Pardubic, kterou hráči Dynama sehráli výborně. Přihrávky si vyměnili obránci Nicholas Schaus s Markem Trončinským, jenž se trefil z úhlu do odkryté svatyně. Rázem byl stav 1:2.

Domácí hráči totiž vedli od 14. minuty, kdy měl Chovan po přihrávce zpoza branky dostatek prostoru. Hosté měli více střeleckých pokusů (11:13) již v první třetině, ale vážnější příležitosti přišly až za stavu 1:0 pro Motor. V závěru první třetiny nedotáhli akci do gólového konce J. Sýkora a Nahodil.

Duel baráže o hokejovou extraligu mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a HC Energie Karlovy Vary (v zelenobílém) v Tipsport areně.
Barážové faktory: Góly v početních výhodách

Druhá třetina? Pokračovala ve znamení pardubických šancí. Ve 22. minutě ještě zasáhl domácí brankář Kváča proti rozjetému J. Sýkorovi, pak už následoval zmiňovaný obrat. Trenér Antonín Stavjaňa reagoval oddechovým časem, navrch měli ovšem stále hosté. Dvě velké šance přitom ještě nevyužili Tomášek a Trončinský. Střely ve druhé třetině? 3:14.

To chtěli hráči Motoru samozřejmě změnit. Ve 46. minutě sice zvýšil Matěj Beran po souhře s Tomáškem, ale vzápětí vstřelil Pavlin kontaktní gól. Potom ještě Pajič trefil tyč, domácí odvolali brankáře a Tomáš Rolinek pečetil výhru Pardubic.