Třiatřicetiletý obránce odehrál v české nejvyšší soutěži přes čtyři stovky zápasů, zahrál si KHL za Lev Poprad i Praha, rok působil v Ladě Togliatti. "Očekáváme od něj zvýšení konkurence v obraně s tím, že podpoří i náš útok. Jirka se u nás rozehraje, uvidíme, jak se situace vyvine, zda se domluvíme na dalším pokračování,“ řekl k jeho příchodu předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Poslední dva roky hrál Hunkes v německém Schwenningeru. „Každá soutěž má svoje specifika. Ta německá je kvalitní, hraje se tam rychlý hokej, i když u nás není tolik sledovaná. Špičkové týmy by hrály i v horních patrech naší extraligy,“ myslí si Hunkes, jenž odehrál i dvanáct zápasů za národní tým.

Nyní čekal, kde zahájí novou sezonu. "Nejprve jsem se potřeboval doléčit. Pak se neobjevila nabídka, která by mě uspokojila. Myslím, že ještě nejsem tak starý hráč, abych vzal nějakou podřadnější soutěž. Čekal jsem, jestli se neobjeví něco lepšího," objasnil Hunkes pozdější nástup do zápasového režimu.

Na včerejším tréninku Hunkes vytvořil novou obrannou dvojici s Tomášem Mojžíšem. "Hráli jsme spolu chvíli ve Lvu, což už je dávno. Uvidíme, jestli to pomůže. Je potřeba, abychom spolu komunikovali a pomohli si na ledě jako celá lajna," doplnil Hunkes, jenž odehrál i dvanáct zápasů za národní tým.

Do Pardubic přišel s jasným cílem. "Hlavní je to, abychom vyhrávali. Chtěli bychom to hokejově zvednout a udělat více bodů," prohlásil nový obránce Dynama.