Dynamu ještě hokejová sezona pořádně ani nezačala a jeden plán se zbortil. Ten hlavní útočný. Trenér Miloš Říha si první formaci vysnil ve složení Petr Sýkora – Tomáš Rolinek – Jan Starý. Jenže už v prvním zápase Ligy mistrů tahle trojka nemohla nastoupit pohromadě a nepůjde to ani v neděli proti Färjestadu.

Starý je na marodce. Minule jeho místo zaujal Jan Kolář, teď se do útoku číslo jedna přesune dvaadvacetiletý Patrik Poulíček. „Není to příjemné. Zkusíme první lajnu oživit mladým hráčem ze čtvrté řady," plánuje trenér. Na Švédy navíc vyrazí bez Ščotky s Voženílkem, kteří vyrazili s reprezentační dvacítkou do Ruska. Mimo je Tomášek, ten měl letět taky, ale je na marodce.

Jan Starý schytal minulý týden na tréninku ránu pukem a měl smůlu, že mu střela poškodila plíci. „Nevíme, jak to se Stardou vypadá, jasněji by mělo být v pondělí. Teď bere antibiotika, čekají ho další vyšetření a teprve po víkendu budeme vědět víc. Nemělo by to být úplně vážné, spíš je otázkou, jak dlouho bude mimo hru. V tuhle chvíli nesmí mít žádnou zátěž," komentoval útočníkův stav Říha.

Doufá ale, že s hokejovým drzounem Poulíčkem bude první formace také šlapat: „Ve čtvrté lajně hrál centra dobře, zkusíme ho dát do první lajny a Tomáš Rolinka na levé křídlo, kde je přeci jen víc zvyklý."

Dvaadvacetiletý útočník umí být dotěrný jak blechy v kožiše. Jeho úkoly by se neměly měnit ani při přesunu do elitní lajny. „Pořád je bude mít stejné. Měl by být i v prvním útoku ten důrazný a aktivní. Navíc má dobrou střelu, i slušné vhazování. Věřím, že by měl pomoci," prohlásil pardubický lodivod.

Moc dobře ví, že ve spojení dávných kamarádů Sýkory s Rolinkem je síla. Teď k nim najít jen toho třetího, když Starý musí mít klid. „Ti dva spolu fungují velice dobře, hodně spolu komunikují. Na ledě vidíte, jak si dovedou vyhovět, proti Davosu si vytvořili hodně šancí. Přesilovka se jim třeba tolik nedařila, ale při hře pět na pět, nebo v oslabení měli čtyři samostatné úniky," vypočítává Říha. Proč by se k nim měl hodit zrovna Poulíček? Třeba proto, že se nepodělá z velkých jmen. „Věřím tomu, taky je to jeden z důvodů, proč ho tam zkusíme, ale ukáže až zápas," dodal Říha.

A bude to těžká šichta. Färjestad má jednu z nejnadupanějších obran v Evropě. Udělá do ní Poulíček díru?

Mám to tak. Asi mi trvá, než se na vyšší úroveň adaptujuSvůj důraz zkusí přenést do první lajny. Z Pardubic přitom Patrika Poulíčka vyrazili už v dorostu, ale vrátil se. Podobný příběh zažil i vloni, kdy hrál druhou ligu

Na ledě ho zdobí drzost a schopnost kde koho rozpálit do ruda. V civilu zase pokora. „Dostal jsem šanci hrát v první lajně, to pro mě docela dost znamená. Budu se snažit se za tu příležitost nějak odvděčit," říká před nedělním zápasem s Färjestadem PATRIK POULÍČEK.
Minulý rok byl pro něj těžký, ale zatnul zuby a makal. Teď se mu dřina vyplácí…

CELÝ ROZHOVOR S PATRIKEM POULÍČKEM najdete v sobotním vydání východočeských Deníků na straně 24 nebo také v elektronickém vydání. Jak na předplatné tištěných či elektronických novin? KLIKNĚTE ZDE