V zápase s Kladnem zvítězili 4:2. „Pozitivně můžeme hodnotit především nasazení hráčů. Bylo vidět, že se na zápas hodně těší,“ pochvaloval si tempo duelu pardubický trenér Václav Sýkora. Za Pardubice nastoupil po téměř dvouleté pauze obránce Martin Richter.

Jak na vás Richter zapůsobil?
Nechci hráče hodnotit po jednom zápase. Na to je příliš brzo. Ale když na tom trváte… „Richie“ byl vidět v přesilovkových situacích, kdy na něho vyšla finální přihrávka, a po jeho střelách padly dva góly z dorážek. Uplatnil svoji přednost tvrdé a rychlé střely.

V závěru Richter nastřelil také tyčku, ale zároveň byl na ledě u první inkasované branky.
To bych mu vůbec nekladl za vinu. Obdržená branka byla otázkou špatného taktického postavení nebo pomalé reakce na situaci, která před naší brankou vznikla. Ale to v tuto chvíli neřešíme. Vždyť máme před sebou ještě plno tréninků a zápasů.

Ještě k Richterovi. Zůstane pro letošní rok v Pardubicích?
To je spíše otázka na generálního manažera. Ta situace je z dřívější doby trošku zamotaná. Martin tady má smlouvu, která byla přerušená. Nyní se řeší, jak to bude dál.

I díky dvěma Richterovým asistencím jste porazili Kladno 4:2. Pozititvní také bylo, že se hrálo v kvalitním tempu.

S tím s vámi souhlasím. Myslím, že kladně hodnotit můžeme především nasazení. Bylo to zpestření uplynulých dvou týdnů, kdy se jen trénovalo. A to dost. Pro hráče to byla vítaná změna. I když to byl jen přípravný zápas, tak je to určitě víc bavilo.