Semifinálová série s Libercem se pro pardubické hokejisty vyvíjí stejně, jako čtvrtfinále s Vítkovicemi.

Za stavu 2:2 si „pojišťováci“ připsali výrazné vítězství 8:1. Minulému soupeři nasypali půltucet branek, ale v šestém klání na ostravském ledě vybouchli. „Dali jsme tady Vítkám šestku a u nich nám ji pak vrátili,“ vybavuje si pardubický lídr Petr Koukal.
Naposledy proti Liberci zářil. Dal dva góly a přestože ho trenéři ve třetí části šetřili, stal se nejlepším hráčem zápasu.

Funguje vzpomínka na Vítkovice jako varování?
Doufám, že to tak bude. Musíme se teď na šestý zápas připravit o dost lépe než na ten minulý v Ostravě. Bude záležet především na nás, jak k tomu přistoupíme. Doufám, že to zvládneme.

Liberec nebude moci nasadit rvá- če Šticha ani důrazného Kudrnu. Čekáte o chlup snadnější duel?
Vůbec ne. Liberec má i tak hodně kvalitní mužstvo. My se ani nemůžeme moc koukat na to, kdo hraje a kdo ne. Hlavně se musíme soustředit sami na sebe, záležet bude pouze  na našem výkonu.

Soupeř na konci pátého utkání vypěnil, vy jste závěr utkání sledoval jenom z lavičky. Jak vám bylo, když Štich objížděl vaše spoluhráče a chtěl se bít?
Hráli o další zápas, podle mě šli do třetí třetiny s tím, že to neodkloužou. Neviděl bych v tom nic velkého.

Ale u Liberce byla vidět docela solidní frustrace…
Prohrával, tak mu nezbývalo nic jiného  než to zkusit řezat. Nemyslím si, že by v tom nějak vybočoval oproti jiným mužstvům. Má na to hráče. My to musíme skousnout, mít hlavu nahoře a dávat rychle puky, abychom se vyhnuli nějakému zranění.

Nebáli jste se, že „tygří běsnění“ skončí hromadnou bitkou?
Ne, to ne. Tresty se teď rozdávají jako na běžícím pásu  a každý si je toho vědom. Štich má prostě takovou povahu, chce se mydlit. Asi to neunesl, ale to je jedno.

Výtisk: „Budeme jiné mužstvo“

Co  s tím? Jak se vzchopit po tučném debaklu 1:8? Liberecký „permoník“ Jan Výtisk má jasno: „Tohle je play off. Výsledek nic neznamená. Jen to jen třetí prohra v sérii,“ vypravoval tvrdý obránce.

Jak se z takové bídy dostanete?
Nevím, ale musí se nám to povést. V neděli jsme neměli nárok. Výsledek je jasný. Pardubicím to tam napadalo. Nešly zastavit.

Je snadnější zapomenout na takový debakl, než třeba těsnou prohru v prodloužení?
Tohle je play off. Samotný výsledek nic neznamená. Je to jen třetí prohra v sérii, ve které si už nesmíme dovolit zaváhat. Doma musíme vyhrát. Věřím, že nastoupíme jako jiné mužstvo.

V Pardubicích jste v závěru nezvládli konec, byli jste podráždění. Budete i dnes?
Je fakt, že to bylo divočejší. Škoda že se to takhle vyvinulo. Přišli jsme o Davida Šticha. Dostal trest ve hře, holt si musíme poradit bez něj. Za stavu 1:8 nás dohnala velká frustrace.

Štich zaútočil na Daniela Rákose a Tomáše Zohornu. Vadí vám tihle dva hráči?
Nevím. Nechci tohle komentovat.  Tohle je hokej a někdy se něco přihodí.