Jeho tým sice po nájezdech vyhrál 6:5, ale gólman neoplýval jistotou a dva inkasované góly šly jasně na jeho vrub. Proti IFK Helsinky se však Koutský, který poslední sezony trávil v první lize, vytáhl. Na tom, že Pardubice získaly skalp silného soka a vyhrály 2:1, má velký podíl. „V Tampere nevyšla první třetina a to se už člověk těžko dostává do zápasu. Dostanete tři góly a táhne se to s vámi celé utkání. S Helsinkami to bylo dobré, kluci skvěle bránili. Soupeř měl hodně přesilovek, ale poradili jsme si s nimi. Byl to dobrý zápas,“ hodnotil brankář vydařený večer.
Čím byly Helsinky nejvíc nepříjemné, důrazem?
Hodně se cpaly před branku, to je pravda. Najížděly agresivně a to bylo dost nepříjemné. Navíc dobře bruslily. Bylo důležité, že je kluci moc nepouštěli do dorážek.
Zbystřil jste, když byl u puku hokejový čaroděj Mikael Granlund?
Všímal jsem si ho, věděl jsem o něm. Pamatuji, co předvedl na mistrovství a i teď proti Slavii ukázal hodně povedený nájezd. Říkal jsem si, jestli, když bude za brankou, něco nezkusí. Nakonec nic zvláštního nevymýšlel.
Bral jste zápas proti IFK Helsinky jako reparát za Tapparu?
To byl vyloženě zápas blbec. Nakonec se nám tam ale podařilo vyhrát, takže se snad na ten výsledek brzy zapomene. Dva góly byly určitě moje. Bylo to pro mě hodně nepříjemné, dostal jsem šanci se předvést. Za Pardubice jsem dlouho nechytal, jenže každý si řekne, co tam ten gólman dělal? Nevyšlo to. Jsem rád, že to s Helsinkami dopadlo jinak.
Příprava se pomalu chýlí ke konci. Bral jste zápas s IFK tak, že se musíte ukázat, že to klidně může být vaše poslední velká šance?
V Pardubicích jsou na výkony hráčů vysoké nároky, nesmíte hrát špatně. Tlak seshora si ale nesmíte při zápase moc připouštět. Byli byste pod stresem. Snažím se vždycky předvést co nejlepší výkon. V první lize mě už znali, takže jsem byl víc v klidu.
Vloni jste se chystal na Benátky, teď jste vychytal finského mistra. Uvědomujete si ten šílený skok?
Rozdíl tam je, ale já bych první ligu zase tolik nepodceňoval. Některé zápasy byly velmi kvalitní, je tam dost šikovných hráčů, kteří mají za sebou něco v extralize.