Vypadalo to, že na led i střídačku si Draisaitl bude vodit dva parťáky. Vodí. Andreje Potajčuka a kondičního trenéra Petra Mocka. Král v sestavě chybí. „Naše role budou klasicky rozdělené. Já budu dělat útočníky, Andrej beky. Bude s nimi i víc pracovat při tréninku, makat na detailech… Práce je tady dost," řekl po včerejším tréninku Draisaitl.

Potajčuka si k sobě vyžádal a teď vysvětlil proč, lidsky jsou si blízcí, mají podobné postoje: „Mám vedle sebe někoho, kdo má stejnou krevní skupinu a mohu se s ním bavit o hokeji dennodenně. Potkal jsem ho na pár akcích už v Praze, byl teď k dispozici, tak jsme mu dali nabídku. Jsem rád, že je tady."

A Král? Ne, nekončí, jen se jeho pracovní náplň změní. „Richard s námi bude dělat pořád dál, jen musíme kompetence ještě pořádně rozdělit. Máme teď před sebou dva zápasy a ty mají absolutní prioritu. Pak následuje týden bez zápasů, tam bude čas si připravit další kroky. Museli jsme toho tady udělat hodně a některé detaily budeme řešit až během reprezentační přestávky," pronesl Draisaitl.

Podle oficiálního stanoviska klubu se z Krále stal pozorovatel. Při domácích zápasech bude analyzovat hru Pardubic z tribuny a čekají ho i cesty na zápasy soupeřů. Dnes vyráží do Prahy na Karlovy Vary…