DAVID KREJČÍ si užil výhru nad Vítkovicemi 3:1. Bod si nepřipsal, ale několikrát ukázal svoje geniální nápady a šikovné ruce. „Asi jsem to ale přehnal, v polovině zápasu jsem už šlapal vodu a přál si, ať hlavně zápas dotáhneme do vítězného konce," vydýchával svoji extraligovou premiéru centr Bostonu Bruins.

Na ledě jste strávil přes dvacet minut. Vypadalo to, že jste únavu z dlouhé cesty vstřebal docela rychle…
Na první zápas v sezoně jsem docela spokojený, jenom musím ty síly víc rozvrhnout, ať vydržím všechny tři třetiny.

Na začátku zápasu vás přivítal vítkovický Sloboda docela ostrým hitem. Neviděl jste ho?
Hemák (Aleš Hemský) mi dal nahrávku a nevěděl jsem  o něm. Puk mi šel na brusle a chtěl jsem si ho přikopnout. Najednou přišla rána ze strany, ale nebylo to do hlavy, šlo o klasický bodyček, v pohodě jsem se zvedl.

Aleši Hemskému jste připravil dvě velké šance. Evidentně jste na stejné vlně…
Jsme docela podobní hráči a víme, co od sebe můžeme očekávat. Na levém křídle se nám Starda (Jan Starý)  výborně vracel a my s Hemákem jsme se mohli soustředit na ofenzivu.

Rýpnul jste si do Hemského, že žádnou z vašich myšlenek nezakončil gólem?
(usmívá se) Hlavně že jsme nad Vítkovicemi vyhráli. Nejsme tady od toho, abychom trhali nějaké bodové rekordy, nýbrž od toho, abychom týmu pomohli vyhrávat. I když jsme nedali gól, bylo tam pár našich střídání suprových, šance byly. Důležité je, že to tam padlo jiným.

Užil jste si bouřlivou pardubickou kulisu?
Rozhodně, s NHL se to nedá vůbec srovnávat. Tam jsou sice větší stadiony, ale tolik se nefandí. Věděl jsem, jak to doma funguje. Pardubice mě ale docela překvapily, za brankou  byl skvělý kotel. Před takovým publikem se hraje výborně.