Když Pardubice tápaly, brankář je držel. Skvělý výkon podal i proti Třinci, pochytal 32 střel. Výhra 4:1? Jasně, i díky slovinské hvězdě.

„Nedělní zápas ale vyhrály Pardubice, ne jenom jeden z nás. Tak to musíme brát, hokej je kolektivní sport, nemůžete hrát individuálně, tohle musíme mít pořád v hlavách. Nikdo nemyslel jen na sebe, ale na tým," líčil po dalším ze svých báječných představení.
„Jsem hlavně šťastný, když jsem viděl, jak kluci po všech těch smolných prohrách makají. Porazili jsme Třinec týmovým výkonem," chválil Kristan svoje spoluhráče.

On jim dodával jistotu, že když něco neklapne, požár uhasí máchnutím lapačky, nebo dobře položenými betony. Hodně puků na sobě udržel, Třinec neměl moc šancí dorážet, to bylo nesmírně důležité. „Víte, může se stát, že prohrajete, ale musíte se bít až úplně do konce, abyste tomu ze všech sil zabránili. Tuhle věc potřebujeme přenést i do dalších zápasů, bojovat a nepřestávat," dodal Kristan, který po třech zápasech drží procento úspěšných zákroků na čísle 93,75.

Ocenil, jakou mužstvo proti Ocelářům ukázalo vnitřní sílu: „Poslední zápasy jsme prohrávali v posledních minutách, nebylo to jednoduché, ale nepoložili jsme se. Teď hrál celý tým neskutečně disciplinovaně," znovu vyzdvihoval armádu bojovníků před sebou.