Oceláři prohráli v Pardubicích 2:0. Brankář Robert Kristan vychytal svoji první extraligovou nulu a vítězný gól vstřelil ve 36. minutě Tomáš Zohorna, když se při přesilovce trefil přesně pod horní tyč.

Vzpomínáte na minulý souboj? Naposledy Pardubice připomínaly odsouzence, co si jde na smrt. Věděly, že budou o hlavu kratší, tak se nijak necukaly, hlavně, ať to dlouho netrvá a padly 0:4. Právem.

Teď? Úplně jiný styl. Mnohem odvážnější, bruslivý a hodně agresivní! S týmem navíc nic neudělalo, že na poslední chvíli vypadl Petr Sýkora. Oproti posledním zápasům se srovnala i pardubická obrana, už nepáchala zločiny, ale pomáhala svému brankáři.
Hlavně od druhé třetiny to bylo potřeba. V první Východočeši favorita zmáčkli, Čáslava nastřelil tyč, do tutovky se dostal rychlonohý Zeman, který dorazil z Jihlavy.

Pak se Oceláři probrali, pomohly jim přesilovky. Před Draveckým i Plíhalem zívala prázdná brána, ale k puku se srovnat nedokázali a Kristana nepřekonali. Když už za ním puk skončil, tak po vysoké holi a gól neplatil. Pardubické vítězství pak pečetil v 56. minutě Starý přesilovkovým doklepnutím Čáslavovy mordy.

Pardubice – Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Fakta – branky a nahrávky: 36. Zohorna (Starý, Píša), 56. Starý (Čáslava, Zohorna)
Rozhodčí: Mrkva, Polák – Bryška, Skopal
Vyloučení: 9:7.
Využití: 2:0
Diváci: 8 224.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan – Benák, Havlík, Gregorc, Čáslava, Píša, Ščotka, Zdráhal, Korím – Radil, Nahodil, Tybor – Marcinko, Zohorna, Starý – Gašparovič, Zeman, Kaut – Voženílek, Špaček, Moučka. Trenér: Miloš Říha st.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Klesla, Galvas, Linhart, Nosek, Doudera, Foltýn – Rákos, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Růžička, Plíhal, Matuš – Cienciala, Jašek, Chmielewski. Trenér: Jiří Kalous.