Ne, tentokrát nešlo o lehkovážný výkon a odfláknuté představení. Ovšem celá dřina zase letěla do koše. Stačila jedna hrubka, která Pardubice nasměrovala k další porážce. Krize nekončí.

Ve 47. minutě Ladislav Havlík trefil při zakládání útoku protihráče a liberečtí Jelínek s Birnerem brejk dvou na jednoho přetavili ve vítězný gól. Inkriminovaný moment bolel. Východočeši totiž dřeli. V kuchařce „Jak se dostat z krize" stojí tenhle recept na první stránce: Chybí lehkost? Nahraďte ji kilem bojovnosti a třemi litry vůle. Dynamo v posledních zápasech zahučelo do nechutné břečky, proti Liberci ukázalo touhu se z ní vyhrabat. Jenže jen relativně dobrý dojem z odmakaného zápasu je v jeho případě na nic. Totálně. Pardubice potřebovaly body za jakoukoliv cenu.

Bílí Tygři působili celý zápas hokejovějším dojmem, občas vydrželi v útočné třetině klidně minutu v kuse s pukem na holi. Jenže Pardubice na jejich kejkle byly dobře nachystané. V rohu, ať si soupeř dělá třeba psí kusy, ale před brankou nebude ani centimetr místa. Tohle vydržel Říhův tým plnit skoro zápas. Až do osudné 48. minuty. Od té doby inkasoval třikrát.

Na Šimkovu ránu od modré z 5. minuty dokázal rychle odpovědět Svoboda. Ve třetí třetině se tohle domácím už nepovedlo. Michal Birner přidal ještě svůj druhý gól a stadion opět spustil oblíbené „Šebek ven". Poslední facku obstaral Jelínek.

Pardubice – Liberec 1:4 (1:1, 0:0, 0:3) Fakta – branky a nahrávky: 9. Svoboda (Štajnoch, Nahodil) – 5. Šimek (Řepík), 48. Birner (Jelínek, Řepík), 55. Birner (Krenželok, Řepík), 59. Jelínek (Stránský, Krenželok).
Rozhodčí: Šindler, Horák – Kis, Lučan.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:1.

Diváci: 7 054.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Čáslava, Gregorc, Havlík, Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Zdráhal, Šeda – Sýkora, Marcinko, Rolinek – Svoboda, Nahodil, Tybor– Kolář, Poulíček, Starý – Havlík, Tomášek, Půhoný. Trenér: Miloš Říha.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Výtisk, Plutnar, Kajínek – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Stránský – Špaček, Lakatoš, Jonák. Trenér: Filip Pešán.

Mladá Boleslav – Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Fakta – branky a nahrávky: 21. T. Urban (L. Pabiška, Stříteský), 42. Lenc,
48. Jarůšek (Musil), 55. Klimenta (Lenc, Žejdl) – 44. T. Knotek (K. Pilař, Bednář).
Rozhodčí: Fraňo, Souček – Kajínek, Zavřel.
Vyloučení: 3:8, navíc A. Svoboda,