Venku randál, že zaléhají uši. Kladno slaví druhou výhru v sérii!

Pavel Patera řádí před šťastným domácím kotlem jako malý kluk. U pardubické kabiny se válí halda poházených hokejek. Naštvaný pohled střídá ještě naštvanější.

„Pojišťováci" hrad nedobyli. Vypadalo to, jako by do války proti skvěle opevněnému soupeři vyrazili jen s gumou, pár kameny v kapse a s myšlenkou, že klacek na prak utrhnou někde cestou. Rytíři byli na jejich nájezd výtečně připraveni.

Byli rychlejší, dynamičtější, mnohem pohyblivější… Poprvé zvítězili 2:1, podruhé 3:2 po prodloužení. V sérii na tři vítězná utkání už jim chybí jenom jedna čárka a na východě Čech se zavře krám.

Mimochodem, nebýt fantastického představení pardubického gólmana Dušana Salfického, rozhodně nebyly porážky takhle těsné.
Pokračovat se bude dnes od 18.15 v Pardubicích.

V sobotním druhém utkání se pohyb „pojišťováků" zlepšil, už nepropadali tolik. Ale stejně vypadali, jakoby jim oproti domácím „fofrníkům" jeden rychlostní stupeň scházel.
Zklamáním je zatím první útočná jednotka s Jiřím Cetkovským uprostřed, Martinem Bartekem a Radovanem Somíkem na křídlech.
Co se s nimi děje? Kde je jejich forma ze základní části? Otázka, kterou bude muset Miloš Říha urychleně vyřešit.
Na Kladně byl na Somíkovu trojku úděsný pohled. Bilance? Takřka žádné šance, minimum střel, častokrát pod tlakem v obranném pásmu, s rychlými kladenskými útočníky nestíhali bruslit a propadali.

„Těžko na ně hledáme recept," přiznal Martin Bartek, střelecké eso Pardubic. „Jediný, kdo si trochu vytvořil tlak, byla čtvrtá pětka. A to je málo."
V základní části nastřílel čtyřiadvacet branek. Po dvou bitvách na Kladně je na nule. Jak v gólech, tak v asistencích. „Často faulujeme a my, co nechodíme na oslabení, tak stydneme na střídačce. Je to těžké pak zase naskočit na led," souká ze sebe.

Ofenzivní opory mlčí. Daří se málokomu. Góly musely obstarat netradiční střelci – Zohorna, Semorád a Nosek.
„Play off hrajeme už patnáct kol nazpátek. Celou dobu něco honíme, nemůže si dovolit nic vypustit. To se všechno sčítá. Máme toho v nohou víc, než ostatní a o našich klíčových hráčích to platí dvojnásob," nabízí vysvětlení David Pospíšil, asistent trenéra.

Kladno lítá, blázní, v euforii se valí po mantinelech před Salfického. V rychlosti bruslení je největší rozdíl mezi rivaly.
„Mají spoustu mladých kluků, kteří lítají jak na péro. Ale věřím, že domácí prostředí může přinést do série úplně nový vítr," doufá Pospíšil.
Jeho víra se má o co opřít. Pod Milošem Říhou Pardubice doma neprohrávají. Naposledy ve své hale rozpáraly Spartu. „Doma budeme silnější. Umíme tam vyhrávat," nepochybuje Pospíšil.
Mistr stále žije. Bude to platit i po pondělním večeru?