„Věřím, že jsme lidi potěšili a zase jsme posunuli český hokej dále i v tom, že jsme měli možnost přivítat více než 17 tisíc diváků. Je škoda, že jich nebylo ještě víc, ale asi v tuhle chvíli není síla v Čechách, aby přišlo diváků víc,“ řekl Kusý novinářům po zápase.

Na organizování akce se podílelo 700 lidí, podle pardubického manažera odvedli maximum. „Stálo to hodně námahy a každý viděl, že jsme tomu věnovali úplně všechno. Snažili jsme se to připravit způsobem, který bude důstojný extralize, viděli jsme dobré utkání,“ uvedl Kusý.

Nevadilo mu ani husté sněžení v první třetině. „Vrátili jsme se do roku 1950 nebo 48, odkud jsme konkrétně my měli dresy. Protože to v té době byla běžná situace. Všichni si to vyzkoušeli. Od druhé třetiny bylo počasí už nádherné,“ řekl pardubický generální manažer.

Že bude sněžit, věděli pořadatelé už dopředu. Z předpovědí počasí. „Věděli jsme, že přijdou dvě přeháňky, jen ta hlavní přišla o 20 minut později než měla. Jinak jsem byl celkem klidný, měli jsme sono z radaru, info z letiště. Navíc jeden z našich kamarádů má doma žabáka Huberta, který nám předpovídá počasí na letní akce a ten řekl, že se utkání vydaří,“ pousmál se Kusý.

'Tyhle akce levnější nebudou'

Počasí v minulých dnech možná odradilo některé diváky, kteří nakonec na zápas nezavítali v tak hojném počtu, jak si pardubický klub přál. Kusý to ale bral realisticky. „Každý sport v tomto státě může být nadšený, když na něj přijde 17 000 lidí. A já jsem za to strašně rád, i když jsme neudělali rekord, to se ale stává. To nebylo motto téhle akce. Tím byl hokej pro všechny,“ podotkl Kusý, podle nějž si ale musí akci zhodnotit každý sám.

Že by fanoušky odradila cena vstupného, si Kusý nemyslí. Lístky stály od 450 do 5 000 korun. „Myslím si, že o tom to vůbec není. Tyhle akce nikdy levnější nebudou. Když někdo sežene generálního partnera, tak to může být jiné. Akce ale něco stojí a ani česká společnost se nemůže tvářit, že na všechno máme sponzora. Vše něco stojí,“ podotkl Kusý.

Rozpočet celé akce byl 15 milionů korun a pardubický klub na ní prý zřejmě neprodělá. „V tuhle chvíli vám to nedokážu říct, jestli jsme prodělali. Ani bych ale neřekl, že bychom prodělali. Myslím, že budeme na nule,“ řekl Kusý, který si netroufnul předpovědět, zda se podobné akce budou v Česku opakovat.

„Nedokážu říct, jestli někdo dokáže zorganizovat takovou akci. Slyšel jsem o úmyslu České sportovní zorganizovat zápas NHL v Praze. Možná některá města, která mají odpovídající stadion na fotbal, nemusí mít tak vysoké náklady jako my, protože my jsme museli dvě tribuny stavět. Díky tomu by to dokázali udělat minimálně o osm milionů levněji a byla by to pro ně zajímavá záležitost, když seženou seriózní soupeře,“ dodal Kusý.