Loni v létě po příchodu Dominika Haška do Pardubic dlouho nemohl najít odpovídající angažmá. Až v průběhu sezony se přesunul do Košic, odkud v lednu zamířil do ruské KHL, kde si ho vyhlédlo vedení Atlantu Mytišči.

V létě 2010 a mistr ligy z roku 2005 se opět brodí v nesnázích. Právě v Mytišči mu týdem před startem Kontinentální ligy oznámili, že s ním pro nadcházející sezonu nepočítají. Opařená bývalá opora slovesnké reprezentace je tak znovu bez práce. Navíc i ostatní soutěže v Evropě začínají okolo poloviny září.

V úvahu nepřipadá ani návrat do Pardubic. Klub svěřil brankářské řemeslo do rukou dvojice Adam Svoboda – Martin Růžička. Lašák sice má s východočeským klubem a aktuálním českým mistrem podepsaný víceletý kontrakt, ovšem požádal o jeho uvolnění. „My jsme mu vyhověli a tím se vyvázali z finančního plnění smlouvy,“ uvedl Zbyněk Kusý, generální manažer HC Eaton Pardubice.

I proto není příchod ostříleného borce možný. „Kdybychom k tomu přistoupili, byl by to pro nás finanční problém,“ prohlásil Kusý.