Řádil, Slavii deptal a mučil. Jeho rychlé nohy byly nepolapitelné. Jedno utkání musel vynechat kvůli nemoci… V tom posledním hrál sice pod léky, ale vstřelil dva góly a měl velký podíl na výhře Pardubic 6:4.

Co bude dál? V úterý Třinec. „Nevzdáváme se předem, ani náhodou. Třinec má možná lepší mužstvo, ale my můžeme a musíme zúročit postupovou euforii. Věřím, že domácí zápasy budou vyprodané a my je oba vyhrajeme," odhodlaně oznamuje nejlepší hokejista předkola.

Chytil jste životní formu?
Těžko říct, ale trochu jsem si připomněl sérii Trenčína se Slovanem, také se mi takhle střelecky dařilo. Tenkrát jsme navíc otočili stav z 0:3 na 4:3 a postoupili. Tehdy to byla taky euforie. Teď moje forma vygradovala asi nejvíc, ale já věřím, že jsem neřekl ještě poslední slovo.

A na začátku zápasu to přitom vypadalo, že Pardubice asi hrají poslední zápas sezony. Slavia rychle vedla 2:0…
Začali jsme hodně zle, ustrašeně, uskakovaly nám puky. A přišlo to, čeho jsme se obávali nejvíc. Že nám dá Slavia první gól, navíc z první střely, potom přišel druhý gól… Věděli jsme, co bude. Že se zatáhnou, v pěti budou bránit střední pásmo a nám se bude těžko přes ně přebíjet. Naštěstí nedali třetí gól, který by nás možná zlomil. Snížili jsme, vrátili se do hry a postupně byli lepší než oni.

Už v úterý vás čeká Třinec. Není to moc brzy?
Sil máme dost, cítíme v sobě euforii, jsme rozehraní, zatímco Třinec dlouho stál. Na druhou stranu je jasné, že předkolo nám nějakou energii odebralo, hráli jsme ho prakticky celé na tři pětky. Určitě nepojedeme do Třince odevzdaní a chceme u nich vyhrát aspoň jeden zápas.

Ve třetím utkání série jste chyběl kvůli nemoci. Už jste zdravý?
Stoprocentní to není, pořádně ani nevím, co mi vlastně je. Hraju pod léky, možná v pondělí půjdu na nějaké vyšetření.

Dá se tomu rozumět, že bez léků začnete sázet hattricky?
To nevím, možná právě zabírají, a proto se mi tak daří… (usmívá se). Ať to takhle radši zůstane.

Přemýšlíte, co s vámi bude dál? Po takových výkonech by mohla přiletět nějaká nabídka u Ruska…
Já se k tomu nechci moc vyjadřovat, rád bych se soustředil na nejbližší výkony, a abychom šli co nejdál. Samozřejmě, když se vám daří, agenti a manažeři to vidí. Teď mě to ale nezajímá.

A mistrovství světa v Minsku vás zajímá?
To je úplný sen. Pokud dostanu pozvánku, určitě ji neodmítnu.