Letní příprava v plném proudu. I když v květnu měl v hokejovém světě hlavní slovo šampionát v Rusku, tak pro extraligové hokejisty pardubického Dynama se nic nezměnilo. V květnu zahájili tréninkový dril, z něhož již ukrojili tři kompletní týdny.

První přípravu v Pardubicích pod kondičním trenérem Petrem Mockem zažívá obránce MARTIN RÝGL. „Je to dřina. Zaměřujeme se hlavně na sílu do nohou a na celé tělo. Trénujeme převážně dopoledne, pak je čas na regenaraci, ale i tak je to dost náročné," říká po necelém měsíci na východě Čech.

Čerstvě třicetiletý hokejista již má s náplní letního období bohaté zkušenosti. „Teď už vím, že bez letní přípravy to nejde. Je potřeba to odmakat, ale zároveň si z toho nedělám těžkou hlavu. Hlavně potřebuji cítit, že jsem dobře připravený," uvědomuje si Rýgl.
Podmínky pro trénink si pochvaluje, nejvíce mu to sedí v posilovně. Ani běhání se ovšem nevyhne. „V Liberci jsme si toho užili pod Ještědem až až. Ale ani tady na Vinici mi nebylo úplně nejlépe, to jsem si vytrpěl. V posilovně jsou pro mě příjemnější tréninky."

Vysoký obránce se narodil v Jablonci nad Nisou, ale zakrátko se s rodinou přesunul do sousedního Liberce, kde s hokejem začínal. V dresu Severočechů poprvé nastoupil v prosinci 2005 k extraligovému utkání. V roce 2007 pak získal s Libercem bronzové medaile. „To bylo ještě za trenéra Palečka, na kterého v dobrém vzpomínám. Byl to trenér, který nám dal v Liberci šanci při přechodu z juniorů do A týmu."

Martin Rýgl pak vystřídal více klubů, poslední sezonu zahájil v Chomutově a zakončil v Mladé Boleslavi. S tou došel až do semifinále, kde ho vyřadil pozdější mistr z Liberce. „Ve čtvrtfinále jsme si na Hradec věřili, byly to dost vyrovnané zápasy. I tady v Pardubicích byli rádi, že jsme Hradec porazili (usmívá se). Mountfield měl možná o něco zkušenější tým, ale my jsme lépe bruslili," připomněl Rýgl.

Po play off nastal čas řešit další budoucnost. „Hned po sezoně jsme se s agentem začali bavit s Pardubicemi. Zajímavé město, tradiční klub, jsem rád, že to vyšlo," uvedl obránce, jenž přišel z Mladé Boleslavi společně s Tomášem Klimentou a Michalem Bártou.

I se staronovými spoluhráči již přemýšlí o nové sezoně. „Když jsme sem jezdili dřív jako soupeři, tak jsme byli vždy prvních pět minut pod tlakem, z ochozů se ozývalo Dynamo, Dynamo. Nebylo by špatné na to navázat. Diváci tady jsou fantastičtí, i na play out přišel plný dům," doufá Rýgl, že Pardubice čeká lepší ročník.