Zatímco B tým Dynama už maká na sobě čtvrtý týden v nedaleké Chrudimi, tak Áčko si dávalo o trochu delší pauzu. Hráči již dřou pod novým trenérským štábem, který vede Václav Varaďa a jeho spolupracovníky jsou Aleš Krátoška, Marek Zadina a Petr Mocek, který má dlouhodobě na starosti kondiční přípravu hráčů Dynama.

„Jsem hrozně rád, že kluci přišli zdraví a dobře naladění. Ta letní příprava obnáší více dřiny, ale i oni určitě vnímají, že z toho následně budeme čerpat celou sezonu," říkal po prvním tréninku Václav Varaďa.

A jaký je plán letní přípravy?

„Máme tým rozdělený přibližně půl na půl. Jedna polovina je tady, druhá má individuální letní přípravu. Budeme trénovat pět týdnu, čekají nás i dvě soustředění - první v Harrachově, druhé doma v Pardubicích. Budou dny, kdy se bude trénovat dvoufázově a budou dny, kdy nás čeká jen trénink v dopoledních hodinách. Následně budou mít hráči tři týdny volna a 30. července začneme společně na ledě," přiblížil nový hlavní kouč.

Václav Varaďa se stává novým trenérem HC Dynama Pardubice.
Buldok Václav Varaďa míří na scénu: V každém utkání chci vítězit!

Právě soustředění v Harrachově, kde byly dříve skoky na lyžích sportem číslo jedna, má být považováno za jeden z vrcholů letošní letní přípravy.

„Soustředění bude takový zlatý hřeb večera," směje se Jan Mandát.

„Bude to hodně těžké. Na konci přípravy máme naplánováno další soustředění s dvoufázovými tréninky. Víme, že to bude hrozně těžké, víme ale, jaká bude sezona a jaké jsou ambice, takže je to strašně důležité a musíme se co nejlépe připravit," ví sedmadvacetiletý útočník.

Mezi hráči, kteří se zapojili od prvního dne do společné letní přípravy byl i kapitán týmu Patrik Poulíček. „Těšil jsem se, že opět budeme mít nějaký režim a program po té dovolené, kterou jsme dostali docela dlouhou. Měli jsme čas si odpočinout a načerpat síly."

„Pro mě už ale není letní příprava moc v pohodě. Asi už stárnu," směje se pardubický kapitán. Také jemu je však jasné, že příprava před sezónou je nepostradatelná. „Nechci říkat, že je to nutné zlo, prostě je to součást života sportovce. Musíme prostě ty letní měsíce odpracovat naplno, abychom zas získali nějakou fyzickou kapacitu a měli snazší přechod na led."