Do Pardubic se vrátila vítězná nálada. V desátém kole hokejové extraligy smetly Liberec 6:2. „I když skončila první třetina 2:2, byli jsme v ní jasně lepší a úvod druhé části to potvrdil. Napadaly nám tam další góly a pak už to bylo v klidu," komentoval zápas nenápadný hrdina VÁCLAV BENÁK.
Když ostatní beci dělali na začátku sezony jeden kopanec za druhým, on si hrubky odpustil. Navíc se teď dělí o pozici nejproduktivnějšího beka týmu. Proti Liberci se trefil podruhé za sebou. Brankáře Pince propálil ze středního pásma.

Sledoval jste dráhu puku?
Viděl jsem to, gól byl s klikou. Puk se mi postavil, tak jsem do toho jenom praštil. Navíc se střela před Pincem zvedla o led a nějak pod rukou mu  propadla.

Trefil jste se podruhé za sebou. Můžeme napsat, že Václav Benák chytil střeleckou fazónu?
Kéž by (usmívá se). Vloni i předloni jsem se trápil. Jsem rád za každý gól, který mi tam spadne.

Už nehrozí, že by za vámi novináři chodili celou sezonu a ptali se, kdy vám do branky konečně nějaká střela spadne. Příjemná změna, že?
To víte, že ano. 

Daří se vám od začátku. Když ostatní spoluhráči sbírali v hodnocení plus/minus záporné body, jako jeden z mála jste zůstával v kladných číslech. Rýsuje se výjimečná sezona?
Je potřeba říct, že jsem si neužil Kladno a Slavii, tam toho kluci posbírali hodně. Měl jsem nastřelené koleno, bylo dost nateklé, takže jsem si dva zápasy odfrkl. Statistiku jsem ani nesledoval. Ale asi je to tím, že s Honzou Kolářem hrajeme od loňska a jsme na sebe zvyklí. Víme, co jeden  od druhého máme očekávat. Je to jeden z nejlepších parťáků, jaké jsem kdy měl.

A co říkáte na létajícího Marka Ďalogu, který v posledních dvou zápasech chytil skvělou formu?
Má neskutečné bruslení. Takové jsem u beka nikdy neviděl. Říkali jsme mu, že měl hrát takhle už od začátku, aby se nebál, stíhá jezdit dopředu i dozadu. Kariéru má před sebou neskutečně nalajnovanou. Se svojí figurou a bruslením tady u nás v extralize asi dlouho nezůstane.

Šesti body z posledních dvou utkání jste naskočili na vítěznou vlnu. Chytily Pardubice drajv ze závěru loňské sezony?
Od začátku zápasu s Libercem jsme hráli výborně, konečně to už taky trochu vypadalo. Snad to z nás spadlo. Bude důležité uspět teď v úterý venku a začít šplhat tabulkou vzhůru.

Vítkovicím není dvakrát do zpěvu, navíc po vaší páteční výhře 3:1 vám mají co vracet…
Čeká nás větší hřiště, než je  tady v Pardubicích, a i taková komornější atmosféra. Počítám s tím, že to budeme mít rozhodně složitější než u nás v pátek. Budou se do nás hodně cpát, musíme přežít začátek.