Nádhera, ranař Výtisk umí blafák
Drsné hity? Na ty je expert. Svoje tělo používá většinou jako zbraň, k tomu se ho nebojí poslat do dráhy prudce vypálenému puku. Obránce Liberce Jan Výtisk je hlavně buldok. V Pardubicích ukázal při prvním gólu Bílých Tygrů i šikovné ruce. Zamíchal v brankovišti pukem a poslal ho do prázdné branky. Liberec díky němu srovnal na 1:1.

Velký hokejový zázrak se nekonal. Pardubice první Liberec nepřevezly. Do 52. minuty sice držely stav 2:2, jely na krev. Nakonec skóre na stranu nejlepšího týmu extraligy zlomil v přesilovce Michal Řepík.

Stejně se z liberecké kabiny po zápase ozýval ve slovenštině ostrý řev Vítězný chorál to nebyl… „Když má někdo něco na srdci, měl by to říct, jsme chlapi, tohle je v pořádku. To co se tam stane, by v kabině mělo i zůstat," nechtěl víc komentovat bouři útočník Liberce Michal Birner.

Bílí Tygři hráli víc na krásu, než by bylo zdrávo. Byli lehkovážní, často faulovali a výhru málem přišli. V posledních dvou sekundách se puk motal v jejich brankovišti, Pardubice byly blízko remíze. „Tohle zkrátka nejde, na konci musíme být mnohem důslednější. Stát se tohle v play off, máme velký problém," přidal se Michal Řepík.

Dlouho to byl hlavně velký boj enormní zarputilosti Dynama proti pokusům o hokejovou krásu v podání Bílých Tygrů, ta nakonec slavila úspěch.

„Nástup Pardubic nás docela zaskočil," kabonil se kouč hostí Filip Pešán. Rychlá trefa Rapáče a skvělý pohyb, tím Dynamo favorita zkusilo nachytat.

Jenže navzdory skvělému výkonu brankáře Maxwella, který předváděl jeden lepší zákrok za druhým, zůstalo bez bodu. „Liberec byl jednoznačně lepší, jeho forma se projevila, dovolil si věci, které naši kluci ne a rozhodly i přesilovky, kde jsme se nedokázali prosadit," procedil zklamaný pardubický kouč Richard Král. Osudový zápas o přežití čeká na jeho partu ale v pátek na ledě Litvínova.

Pardubice – Liberec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)Fakta – branky a nahrávky: 3. Rapáč (Voženílek), 28. Sýkora (Marcinko) – 12. Výtisk (Vampola), 26. Bakoš (Birner, Bulíř), 52. Řepík (Birner, Vampola).
Rozhodčí: Lacina, Pešina – Belko, Hynek.
Vyloučení: 8:9.
Využití: 0:2.
Diváci: 7 865.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, Havlík, Šeda, Ščotka – Orsava, Nahodil, Poulíček – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Kaut, Voženílek – Moučka. Trenér: Richard Král.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – Vitásek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk, Říha – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach. Trenér: Filip Pešán.