Zřejmě nejhorší třetina v dosavadním průběhu Tipsport extraligy. Tak se tvářilo úvodní dějství pro hokejisty Pardubic. Ti v Litvínově prohrávali již ve čtvrté minutě, když Koblasta překvapil Milana Kloučka. Právě gólman hostů si vybral chvíli smůly i při druhé brance, jelikož nestihl zavřít betony při střele Liama Kirka. Dynamo si vypracovalo velikou příležitost na snížení z hole Davida Ciencialy, ale Tomek skvělým zákrokem odmítl. Čtyři minuty si vylámal zuby na litvínovském brankáři i kapitán hostů Lukáš Sedlák. V samotném závěru úvodního dějství navíc přišla další pomyslná facka pro tým Václava Varaďi, když na 3:0 pro domácí zvyšoval z předbrankového protoru Gut.

Martin Kaut naskočil do nové sezony až v devátém kole. Nastupuje na křídle v elitní formaci.
Někde v hlavě NHL stále mám. Teď ale chci titul s Pardubicemi, vyhlašuje Kaut

Druhá část sice na výsledku nic nezměnila, ale Dynamo ukazovalo svoji dominanci a tlačilo se mohutným stylem za vylepšením čísel na světelné tabuli. V nadějné šanci byl například Martin Kaut, ale Tomek v bráně opět začaroval svoji lapačkou.

Pardubice vstoupily do třetí části přesně tak, jak potřebovaly. Nebude asi překvapením, že úspěšným střelcem se stal Lukáš Radil a vykřesal tak naději pro svůj tým na vyrovnání. Hosté pokračovali v tlaku i po dobu následujících minut, ale Čerešňákův faul přerušil slibně vyhlížející naděje na snížení. Varaďova družina však toto oslabení přežila a mohla pokračovat ve snaze snížit. Tři minuty před koncem základní části zkusily Pardubice odvolat brankáře, ale Kirk tuto snahu potrestal a poslal svůj tým opět do tříbrankového trváku. Ten litvínovští hokejisté už udrželi a postoupili na první místo tabulky právě před Dynamo.

"Rozhodla první třetina. Tam náš výkon nebyl optimální, a i když jsme se na to připravovali, museli jsme se přizpůsobit tomuto ledu, který je tu menší a věděli jsme s čím Litvínov přijde. V první třetině jsme tahali za kratší konec. Litvínov byl produktivní, z těch šancí, co si vytvořil, dal gól. Nám se to nepodařilo zastavit, a to si myslím, že rozhodlo. Před druhou třetinou si hráči něco řekli v kabině, začali to plnit a myslím, že jsme začali hrát dobře. Druhá a třetí třetina byla z našeho pohledu dobrá, tlačili jsme se do brány, vytvořili jsme si šance, ale i díky dobrému výkonu brankáře jsme je nedokázali proměnit. Samozřejmě nás to mrzí, ale v první třetině jsme zaspali a ta rozhodla o výsledku dnešního utkání," hodnotil utkání pardubický asistent trenéra Marek Zadina.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 4:1 (3:0, 0:0, 1:1).

Branky: 4. Koblasa (Jaks), 12. Kirk (Maštalířský, Abdul), 20. Gut (Koblasa, Baránek), 58. Kirk (Koblasa) – 42. Radil (Vála). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 5944. HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Demel (A), Zile, Jaks, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Válek. HC Dynamo Pardubice: Klouček (21. Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář – Kaut, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal (A), Zohorna (A), Radil – Říčka, Cienciala, Paulovič – Mandát, Rákos, Rohlík.