Začíná dvoutýdenní mezidobí. Základní část hokejové extraligy skončila, klíčová baráž začne v pátek 29. března. Před Pardubicemi je nyní šestice zápasů v play out, ve skupině o 11. – 14. místo. V posledním kole základní části Pardubičtí zdolali Mountfield HK 4:2. „Teď na to musíme navázat a důstojně se připravit na závěr sezony, abychom do něj šli v dobrém rozpoložení a s co nejlepším sebevědomím,“ říká LADISLAV LUBINA, hlavní trenér Dynama.

Pardubický kouč mluvil mimo jiné i o složení mužstva pro závěrečnou fázi sezony či o přesilovkách.

O VÝHŘE V DERBY
Pardubičtí hokejisté vyhráli podruhé v sezoně nad hradeckým Mountfieldem. Výrazně jim pomohla gólová první třetina, už v 11. minutě vedli nad soupeřem 3:0.

Lubina: „Trochu jsem vnímal, že soupeř byl v sestavě, v jaké zápas odehrál. Hlavně jsem rád, že jsme zápas zvládli a vyhráli. Kluci zjistili, že góly můžeme dávat. Věřím, že nám to pomůže do další práce.

A velký počet vyloučení? Derby vždy má a bude mít náboj, ať už se hraje třeba v srpnu. Já tvrdím, že jsme nejhodnější mužstvo extraligy. Na tomhle musíme zapracovat.“

O SESTAVĚ
V posledních zápasech se pardubická sestava často měnila, trenéři dali šanci i mladým odchovancům. Jak se rýsuje složení pro baráž?

Lubina: „Nejsem ještě přesvědčen, že jsme v tom správném složení. Někteří hráči mě v jednom utkání svým výkonem uchlácholí, ale v dalším mě zase dostanou do neskutečného rozpoložení. Nejsem ještě spokojený.“

O PŘÍŠTÍCH DNECH
Tým se připravuje na uzavřených trénincích, do toho odehraje ještě šest zápas play out. Jak s nimi naloží?

Lubina: „Potřebujeme to vyladit, vyšperkovat a ještě se spoustu věcí naučit. Nic jiného nám nezbývá, než aby Pardubáci drželi při sobě a udělali všechno pro to, abychom extraligu zachránili. Věříme, že mužstvo dáme tak dohromady, že budeme chtít úplně všichni.

A přístup cizinců? Nemyslím si, že nechápou situaci, v jaké jsme. Řekl bych, že zahraniční hráče máme na dobré morální úrovni. Tady nemám strach.

Budu se koncentrovat na naše mužstvo a na naši práci. Budeme se samozřejmě jezdit dívat i na případné soupeře, budeme do baráže připravení.“

O PŘESILOVKÁCH
V duelu s Hradcem využilo Dynamo jednu početní výhodu, ale jinak jsou Pardubice v procentuálním využití přesilovek nejhorším extraligovým týmem.

Lubina: „Přesilovka je naše slabá zbraň. Těžko se vám nacvičují, když nejste přesvědčený o základní sestavě pro hru pět na pět. Jak můžu nacvičovat přesilovku s hráčem, o kterém nevím, že bude hrát? Zrovna s hokejistou, který je na přesilovku vhodný. Myslím, že na nácvik přesilovek máme ještě čas.“

Play out - rozpis zápasů

1. kolo – úterý 12. března, 17.30: Litvínov – Pardubice

2. kolo – pátek 15. března, 18.00: Pardubice – Karlovy Vary

3. kolo – neděle 17. března, 17.00: Pardubice – Chomutov

4. kolo – úterý 19. března, 17.30: Chomutov – Pardubice

5. kolo – pátek 22. března, 18.00: Pardubice – Litvínov

6. kolo – neděle 24. března, 15.30: Karlovy Vary – Pardubice