„Doplnit realizační tým byla jedna z mých nejaktuálnějších priorit. Jsem rád, že jsme se se všemi domluvili na vzájemné spolupráci. Věřím, že vytvoří sehraný tým,“ řekl Jaromír Kverka, sportovní manažer Dynama. Ten chce ještě přivést i nového trenéra brankářů.

Že zůstane na pardubické střídačce Lubina, bylo potvrzeno již dříve. Jeho spolupracovníky z minulé sezony Petra Čáslavu s Richardem Králem nyní nahradí další dva bývalí hokejisté.

Janecký hlásí další návrat do svého mateřského klubu. V realizačním týmu byl ještě nedávno i za působení trenéra Miloše Holaně.

„Jsem rád, že mohu opět být zpět ve svém klubu. Jsem Pardubák, rád kdykoliv pomohu. Láďa vše řídí, má všechno pod kontrolou a mezi nás s Radkem rozdělí úkoly, aby všechno klapalo. Těším se na novou sezonu,“ prohlásil Janecký.

Naopak Radek Bělohlav je v Pardubicích nováčkem. Pochází z jihu Čech a po skončení hráčské kariéry působil na trenérských a manažerských pozicích v Českých Budějovicích. V minulé sezoně byl asistentem Aloise Hadamczika u národního týmu do 18 let.

„Pardubice vnímám jako hokejové město se silnou fanouškovskou základnou, jsem rád za tuto příležitost. Vážím si možnosti pracovat pro Dynamo,“ uvedl devětačtyřicetiletý Bělohlav, který je mistrem světa z roku 1996. Jako hráč vyhrál třikrát i českou extraligu (Vsetín, Sparta).

„Věřím, že Radek svou pracovitostí i tím, že přichází z jiného prostředí, bude důležitým a prospěšným impulzem pro celý A tým,“ doplnil Kverka.

Miloš Říha při emotivním hodnocení MS v hokeji.
Slzy štěstí, smutku a možná naděje