Vyrovnané první dvě třetiny nabídly hned pět vstřelených branek. Motor však tahal za kratší konec a po čtyřiceti minutách prohrával 2:3. To by ale nebyl Milan Gulaš, aby se vzdával bez boje. Tato hvězda domácího celku totiž v úvodu třetí třetiny srovnala.Lukáš Radil takhle slavil prolomení devítizápasového půstu.Lukáš Radil slavil prolomení devítizápasového půstu.Zdroj: Ladislav Adámek

Pardubičtí si ale očividně šetřili ofenzivní podívanou až na závěr utkání. Vítěznou trefu zaznamenal nejprve Lukáš Sedlák. V rozmezí posledních čtyř minut se k němu přidali i další jeho spoluhráči. Mezi nimi nechyběl ani Lukáš Radil, který ke své trefě z druhé třetiny přidal další dvě a mohl se tak radovat z vůbec prvního hattricku v Tipsport Extralize.

"Dva góly z těch tří mě spíš trefily. Měl jsem tedy i hodně štěstí. Každopádně nás ale těší, že jsme vyhráli, protože to nebyl jednoduchý zápas," říkal střelec hattricku Lukáš Radil.

Pardubičtí hokejisté překonali brankáře domácích hned sedmkrát a zapsali si tak na ledě Českých Budějovic vysoké vítězství.
Dynamo zdemolovalo Motor v samotném závěru. Hattrickem se blýskl Radil

Takový počet branek nenechává chladného ani pokladníka. Na druhou stranu se ale pardubický útočník dočkal i odměny od spoluhráčů…

"Budu to mít v kabině hodně drahé. Po zápase mi ale kluci dali za hattrick puk, tak to je bonus. Jinak si ale na artefakty nepotrpím," směje se Radil.

Zdroj: Youtube/HC Dynamo Pardubice

Zpátky ale k utkání. Během několika minut to rozhodně nevypadalo, že se potkaly týmy, které od sebe v tabulce dělí rozdíl třiapadesáti bodů.

"České Budějovice hrají o všechno, což bylo cítit a samozřejmě se projevila i pauza. Těší nás, že v závěru utkání jsme ukázali naši kvalitu a utkání jsme dotáhli do vítězného konce," těší nejlepšího hráče utkání.

Do utkání nemohl nastoupit kvůli trestu Matěj Paulovič a David Musil. Právě jeden z bratrů Musilů však smutnit rozhodně nemusel.

Na odpočinek ale teď již moc času nebude a hokejisté si tak na pauzu rozhodně stěžovat již nebudou. Pardubičtí hokejisté budou chtít odskočit v tažení za Prezidentským pohárem druhým Vítkovicím již zítra. S přímým konkurentem v boji o pohár se střetnou na domácí kluzišti v enteria areně od 18:00.

"My jsme rádi, že máme teď před sebou náročný program. Každého to více baví. Můžeme si vyzkoušet tuhle kadenci utkání na play off," dodává Lukáš Radil a v podobném duchu ho doplňuje i spoluhráč Lukáš Sedlák: "Může nás nakopnout do dalších zápasů, že jsme nehráli dobře a stejně jsme to zlomili. Vždy nemáte dobrý den a tohle je pro závěrečnou část nesmírně důležité."

"Byť je rozdíl mezi námi a Vítkovicemi větší, tak to určitě nebude jednoduchý. My se především těšíme, že opět vyjedeme před našimi domácími fanoušky. Je to určitě dobrý soupeř na kterého můžeme narazit a my chceme proti nim si udělat dobrou vizitku do dalších bojů," říká Tomáš Zeman k zítřejšímu zápasu s Vítkovicemi.