Málek znovu zaklel Pardubice

Pardubice - /BOHATÁ FOTOGALERIE/ - Třetí zápas extraligového semifinále dopadl podobně jako první. Pardubice si v koncovce ani neškrtly a v sérii musí znovu dotahovat.

23.3.2011

Hokejisté HC Eaton Pardubice prohráli ve třetím utkání semifinále play off s Vítkovicemi 0:3.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Třetí zápas semifinále extraligy: Eaton prohrává v sérii 1:2

Svěřenci Josefa Jandače patrně cestou z Ostravy ztratili manuál „Jak vyzrát na Romana Málka“. Vítkovický „gymnasta“ je znovu zničil.

Na pobyt v útočném pásmu Pardubice svého soka jasně předčily.

Ale střelba? Velká bída.

Eaton se snažil navázat na svůj poslední úspěch. Od začátku se pokoušel hrnout vše na branku. Jenže efekt nula.

Naopak dost důrazně se na druhé straně připomněl Viktor Ujčík, který se prodral do samostatného nájezdu. Růžička ale čisté konto udržel. Zatím…

Od druhé části totiž Vítkovičtí rozdávali kondice ve střelbě. Pomalu platilo, že co šance, to gól. Všechno načal v 22. minutě Huna, který proměnil brejk střelou do horního růžku. Pak Vrána trefil Růžičku do konce hole, ale všechno si vynahradil před koncem třetiny. Nehlídaný u zadní tyče si počkal, až se Růžička položí a puk zvedl suverénně pod horní tyčku – 0:2. Ve 39. minutě dokonal pardubické dílo zkázy Ujčík, jehož blesková střela po buly skončila v domácí síti potřetí.

Na závěrečných dvacet minut nastoupil do pardubické branky Adam Svoboda, ale ohánět se musel hlavně jeho protějšek. Málek s ledovým klidem zlikvidoval šance Zohorny i Rákose. Už podruhé v sérii se stal králem večera.

Pardubice – Vítkovice 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Fakta

branky a nahrávky: 22. Huna (Strapáč, Punčochář), 38. Vrána (Pohl, Trnka), 39. Ujčík (Burger). Rozhodčí: Minář, Hodek – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 10 052 (vyprodáno). Stav série: 1:2

HC Eaton Pardubice: Růžička (41. Svoboda) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Kůrka, Špirko, Rákos – Pineault, Kousal, Buchtele – Nahodil. Trenér: Josef Jandač

HC Vítkovice Steel: Málek – Vosátko, Ficenc, Voráček, Punčochář, Trnka, Ovčačík, Bartoň, Rehák – Ujčík, Burger, Káňa – Huna, J.Sýkora, Strapáč – Pohl, Vrána, Klimek – Szturc, Hlinka, Tomas. Trenér: Mojmír Trličík

HLASY TRENÉRŮ

Pavel Hynek, asistent trenéra Pardubic: „Pro nás je výsledek i výkon zklamáním. Musíme vyčistit hlavy a do dalšího zápasu jít znovu naplno. Je potřeba ocenit hru soupeře. Moc nám toho neumožnil. Vítkovice byly důraznější v předbrankovém prostoru a trestaly naše chyby. Nám se utkáním nevydařilo, ale věřím že ve čtvrtém zápase budeme lepší.“

Mojmír Trličík, trenér Pardubic: „Hrál se výborný hokej. Obě mužstva hrála velmi dobře a potvrdila, že se do semifinále nedostala náhodou. Rozdíl byl v produktivitě v přesilovce a ve standardní situaci po buly. Žádné jiné velké rozdíly tam nebyly.“

23.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
20

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.