"Sami jsme si to tak nepředstavovali, ale bereme to všema deseti. Na výhru musíme rychle zapomenout a poučit se. I přesto, že jsme vyhráli takovým výsledkem, tak tam bylo i pár chyb, které musíme odstranit," řekl Mandát po utkání.

Už v neděli baráž pro Pardubice pokračuje zápasem v Českých Budějovicích. "Jsme rádi, že nám tam góly zase padli, v neděli máme další důležitý zápas a na ten se musíme soustředit," uvedl třiadvacetiletý forvard Dynama.

Jak si vysvětlujete tu změnu oproti výkonům, které Pardubice předváděly třeba před měsícem?
Nevím, sám to nedokážu popsat. Předtím bylo pořád ještě kam uhnout. Říkali jsme si, ještě se nic neděje. Najednou jsme tady a není cesty zpět. Musíme koukat na to, abychom to zachránili. Udělali jsme důležité čtyři zápasy, teď už musíme koukat zase na ty další.

Gól v oslabení jste oslavil se spoluhráči na střídačce. Ukazuje to, jak tým žije spolu?
Je to znát, po každém gólu vypuknou na střídačce i na ledě emoce. Všichni jsme jedna parta a máme jediný cíl: zachránit extraligu.

Najednou jste na vítězné vlně. Bylo to vidět i v závěru utkání, kdy jste přidávali další góly?
Myslím, že jo. Řekli jsme si po druhé třetině, že musíme hrát pořád jako doteď. Nesmíme polevit, naopak ještě přidat, hrát chytře dozadu a dávat si pozor na nějaké zákroky z jejich strany. To se nám povedlo.

Co jste říkali na diváckou atmosféru? Na konci lidé stáli a vyprovázeli vás potleskem…
To je paráda. Nikdo tomu moc nevěří, že to je vlastně baráž. Po sezoně, kterou jsme měli, diváci pořád chodí. Je to neskutečné, moc si toho vážíme. Doufám, že to takhle bude pokračovat.

Co bude důležité pro nedělní zápas v Českých Budějovicích?
Soustředíme se hlavně na sebe. Udělali jsme čtyři zápasy, ještě zbývá osm. Musíme hrát s čistou hlavou. Pojedeme tam se stejnou hrou. Hrát agresivně a když to jde, tak napadat. Máme trochu štěstí, že nám padá hodně gólů, to nám v sezoně chybělo. Musíme pokračovat.