V Česku si zahraje další hokejová hvězda. „Pojišťovákům" se konečně podařilo doladit pojistku a David Krejčí, klíčový centr Bostonu Bruins, bude při výluce v NHL oblékat červenobílý dres.


„Mělo by to klapnout, mám koupenou letenku a v pátek bych se měl přiřadit k týmu," citoval Krejčího slova server isport.cz. Velký podíl na nové posile má jeho kamarád Aleš Hemský.
„Chceme udělat maximum, aby mohl naskočit už do nejbližšího zápasu proti Vítkovicím," plánuje generální manažer Pardubic Ondřej Šebek.
Český Steven Yzerman, jak ho označují novináři Boston Herald, by měl pomoci vytáhnout „pojišťováky" z extraligového suterénu, kam zaparkovali po osmi kolech.

V čem je ve stručnosti Krejčího hlavní síla? Skromnost stranou. Ve všem! „Zdobí ho vynikající výběr místa i skvělá finální přihrávka. Je to prvotřídní komplexní hokejista, který umí dávat i góly," prohlásil na jeho adresu reprezentační trenér Alois Hadamczik.
V superlativech o nové pardubické posile mluví i jeho spoluhráč z Bostonu Milan Lučič: „Je vynikající při hře pět na pět, v oslabení, při přesilovkách, na buly… Takhle hraje špičkový centr."

Přesně takový lék na krizi Pardubice potřebují. Nakopne je Krejčí na vítěznou vlnu?

Věděli jste o Davidu Krejčím?
– jeho idolem byl Jaromír Jágr
– s hokejem začínal ve Šternberku
– v kanadské juniorce byl spoluhráčem Clauda Girouxe, který se stal loňskou kometou NHL. Nastupovali spolu za Gatineau
– v roce 2011 vyhrál s Bostonem Bruins Stanley Cup a stal se nejproduktivnějším hráčem play off
– při premiéře v NHL utrpěl otřes mozku, nešetrně ho srazil Adam Mair z Buffala
– v sezoně 2008/09 získal cenu pro nejlepšího hráče v plus / minus
v rámci celé NHL
– v posledním play off na něho spadlo plexi. Fanoušci slavili výhru nad Washingtonem a tvrzené sklo jejich nápor nevydrželo. Naštěstí se Krejčímu nic vážného nestalo
– v národním týmu startoval na dvou MS (2008, 2012 – bronz) a jedné olympiádě (2010)