VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníků najdete ZDE

První zápas po svém příchodu ze Sparty před pardubickým publikem si TOMÁŠ ROLINEK (35) rozhodně maloval úplně jinak.

Proti Plzni hrálo Dynamo naplno tak prvních deset minut. Pak vypadalo, jako kdyby ho hokej hlavně nechtěl moc bolet. „Poslední dva zápasy nám ukázaly, že je to hodně špatný," zklamaně procedil útočník Východočechů po porážce 1:4.

Měl pořádný vztek. Po zápase se mu hlavou honilo hodně myšlenek.
Vstup Pardubic do soutěže? Bída. Nula bodů.

Jste hodně zaskočený ze zlého úvodu extraligy, když předvedená hra v Lize mistrů dávala naději slušné formy?
Možná se na naše zápasy Ligy mistrů hezky dívalo, ale výsledky byly špatné, takže ani tam to nefungovalo. Možná jsme se až zbytečně plácali po ramenou, že příprava byla dobrá. Dva zápasy nám teď ukázaly, že je to s námi špatný. Třetí třetinu jsme hráli odevzdaně, nebojovali jsme. To vůbec nechápu. Nezačali jsme hrát ani žádný urputný hokej, aby to soupeře bolelo, nic.

V tom, že by na začátku sezony scházely síly, problém asi nebude. Kde tedy podle vás vězí?
Síly nám rozhodně nechybějí. Měli jsme tvrdou přípravu, o fyzičce to není. Máme nějaký systém, ale na ledě jen bloudíme a vymýšlíme samé složité věci. Přitom je hokej hrozně jednoduchý. Potřebujeme jasně pojmenovat věci, zase si říct, kdo a kde bude stát. Nemůžeme si jen vykládat nějaký obyčejný fráze. Znovu říkám, poslední dva zápasy nám ukázaly, že je to hodně špatný.

Celý rozhovor s Tomášem Rolinkem najdete na straně 20 v úterním vydání východočeských Deníků nebo také v elektronické verzi vydání novin.