Mistr ztrátu z úvodu nedohnal

Ostrava/Pardubice - Hokejová extraliga: Branky Krejčího a Benáka zápas jen zdramatizovaly

10.10.2012

Václav Benák brání Romana Málka před Tomášem RolinkemFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Hokejisté Pardubic po čtyřech zápasech, v nichž bodovali, vyšli naprázdno. Obhájci titulu  úterý 9.října prohráli v dohrávce 9. kola extraligy na ledě Vítkovic 2:3. Východočeši nedokázali navázat na páteční předehrávku 35. kola, v níž doma tohoto soupeře porazili (3:1). Naopak Vítkovice si vylepšily bídnou bilanci, když v předchozích osmi utkáních získaly jen tři body.

Na vítězný kurs Vítkovice nasedly dvěma góly v úvodní desetiminutovce. Mohly být i tři, jenže při blafáku Ujčíka se ve čtvrté minutě vyznamenal brankář Růžička. Pak už ale domácí pálili ostrými: vedení jim zařídil Roman, který v 8. minutě bleskově obkroužil klec a zasunul puk zpoza branky.

Druhý gól Vítkovicím darovali Východočeši lajdáckou rozehrávkou ve středním pásmu dokonce při početní převaze a Klimek nabídku využil tvrdou střelou po ledě, která Růžičkovi proklouzla za záda.

Východočeši ve druhé části stupňovali tempo stažením hry na tři řady a efekt se dostavil. Největší pardubická esa rozebrala v přesilovce domácí čtyřlístek a Krejčí vstřelil kontaktní gól.

Jenže perně vydřeného vedení už se Vítkovičtí nehodlali vzdát. Závěr druhé části se odehrál zase v jejich režii a Burger při hře pět na čtyři razantním příklepem vymetl horní růžek. Domácí se mohli odpoutat i na výraznější vedení, ale Huna a Burger další šanci promrhali.
Když deset minut před koncem překonal Málka tvrdou ranou Benák, nastalo drama. To mohl vyřešit Šedivý, ale jeho stoprocentní šanci po úniku v přečíslení zmařil Růžička.

Mistrovský tým v konci zápasu zatlačil soupeře před Málka, který si se vším poradil. Dvě minuty před závěrečnou sirénou se ale nechal vyloučit pardubický Buchtele a tlak svého celku utnul.

10.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
Zhruba třetina praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů dnes neotevřela své ordinace na protest proti nedostatku financí a proti zavedení elektronického receptu od příštího ledna. K akci se připojila i asi šestina lékáren.