Pokud chtějí mít seriózní šanci probojovat se po roce na Red Bulls Salute do Salcburku, měli by dnes pardubičtí hokejisté v Liberci bodovat. Jiná cesta k úspěchu těžko povede. V Tipsport areně se začíná v 18.30 hodin.

Tabulka východní konference naskýtá výmluvný pohled. Vede finská Tappara (14 bodů), za ní je švédské Brynäs (11 bodů) a pak devítibodová smečka Pardubice, Liberec a TPS Turku. České kluby mají výhodu, že v mezinárodní letní lize odehrály o zápas méně než jejich konkurenti. Je nabíledni, jak je pro další vývoj důležité právě utkání v Liberci. Ze čtyř skupin postupují do prosincového finálového turnaje totiž jen dva nejlepší.

Poslední zápas s Bílými Tygry mají Východočeši v živé paměti. Na ledě v České Třebové chtěli v pátek udělat klubu reklamu, ale místo toho si před natěšenými diváky utrhli ostudu. Prohráli 0:3 a výkonem pořádně zaostali za reputací, kterou vydobyli jarní mistrovskou jízdou.
„Chybělo mi větší nasazení a důraz do branky. Od nás to bylo takové – jít si jen zahrát. Očekával jsem něco úplně jiného. Nepodali jsme dobrý výkon," štvalo pardubického kouče Pavla Hynka.

Dnes by mělo dojít k nápravě, k vylepšení matného dojmu. Nejde jen o úspěch na evropské scéně, ale za devět dní startuje extraliga a Pardubice musí být na začátku soutěže coby obhájce titulu v kondici. Jiné varianty jsou všechny špatné.
„Chceme porážku odčinit a především předvést kvalitní výkon. Rádi bychom navázali na zápasy, které jsme v European Trophy odehráli proti švédským celkům," říká trenér Hynek.

Ligovou generálkou se pro Pardubice stane páteční střet s pražskou Spartou, jenž se uskuteční v malé hale ČEZ Areny v 17 hodin.