Sýkorův souboj je báječně vyladěný i na startu nového roku. V první mistrovské bitvě lehoučce vyběhl se Zlínem. Těsně po polovině utkání vedl už o pět branek a atraktivním výkonem si došel pro třetí vítězství v řadě. Pardubice tak poskočily v extraligové tabulce na druhé místo a zítra je čeká střet s vedoucím Litvínovem!

Včera se v ČEZ Areně čekala tuhá bitva, ale ta se nekonala. Moeller vlétl na svého soupeře od prvních vteřin. Venerovi hráči mnohokrát odjížděli z ledu v předklonu, vysíleni po těžkých nájezdech domácích. Úvodní třetinu opanoval Libor Pivko. V 11. minutě si našel vyraženou střelu Cetkovského a pohodlně překonal ležícího Murína. Hned při dalším střídání se vřítil do pásma Čáslava, zpoza branky našel znovu pardubickou devatenáctku, která vymetla šibenici Murínovy klece.

Také ve druhé části pokračoval herní i střelecký koncert Pardubic. V rozmezí 188 vteřin tříbranková smršť Moelleru definitivně odvála touhy Valachů po bodovém úspěchu. Nejprve zakončil pohlednou akci do prázdné branky Zohorna, pak skórovali ještě Kolář a Divíšek.

Zlín povzbuzen předchozími triumfy na ledě Slavie a Třince předvedl v Pardubicích trapnou partii. Lašák se v brance pořádně nudil. Kapituloval až v závěrečné třetině po střelách Hamrlíka a Balaštíka.

Pardubice - Zlín 6:2 (hlasy trenérů)

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Hráči to vzali zodpovědně a do zápasu nastoupili s obrovskou chutí a velmi dobrým pohybem. Z toho vyplynuly šance a jsme rádi, že jsme z nich dali hodně gólů. Dvě třetiny byl výkon z naší strany možná bezchybný. Často bývám dost kritický, ale tentokrát musím mužstvo opravdu pochválit.“
Zdeněk Venera (RI Okna Zlín): „Domácí byli od začátku jednoznačně lepší a za dvě třetiny si vytvořili dostatečný náskok. V závěru jsme výsledek trochu zkorigovali, ale to nemohlo stačit. Nevím, čím to je, ale na Pardubice jsme jako na jediného soupeře neudělali ještě ani jeden bod.“

Pardubice – Zlín 6:2

Třetiny: 2:0, 3:0, 1:2

Muž zápasu: Pivko Libor

Branky a asistence: 11. Pivko (Cetkovský), 14. Pivko (Divíšek, Čáslava), 29. Zohorna (Píša, Tvrdík), 31. Kolář I. (Nakládal, Starý), 33. Divíšek (Rákos), 60. Čáslava (Cetkovský, Divíšek) – 47. Hamrlík, 53. Balaštík (Köhler)
Rozhodčí: Mikula – Hlaváč, Tošenovjan
Vyloučení: 2:3, navíc Vlach 10 minut OT
Využití: 0:1
Diváci: 9763.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II., Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Tvrdík, Zohorna, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenér: V. Sýkora.

RI Okna Zlín: Murín (33. Biegl) – Hamrlík, Galvas, Lučka, Nosek, Míka, Kučný, Linhart, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Pšurný, Vlach, F. Čech. Trenér: Venera.