Tři gólové údery si Moeller rozložil do každé z třetin. Jihočeši jen ukázali, že do ČEZ Areny jezdí v drtivé většině pouze na výlet. Vždyť zde v základní hrací době nevyhráli již od 30. prosince 1997! Téměř předlouhých jedenáct let. Díky zaváhaní pražské Sparty se Pardubice dostaly v extraligové tabulce na třetí příčku.

Zasloužené vítězství Moelleru odstartoval už ve 4. minutě Havíř, jenž si sjel před branku na přihrávku Koláře a pod padajícím Kovářem skóroval. Pro pardubického beka to byla první trefa v letošní sezoně. Domácí byli i nadále velmi aktivní, svého rivala přehrávali. Na další gólovou odměnu si však museli počkat až do 26. minuty, kdy se prosadil další obránce. Tentokrát si najel do výhodné střelecké pozice Snopek a nad Kovářovu lapačku zvýšil. V druhé třetině se „předvedl“ rebel Duda. Nejprve ošklivě seknul Píšu, pak srazil k zemi gólmana Lašáka a ČEZ Arena byla ihned na nohou…

Bokrošův soubor se dostal na dostřel zkraje závěrečné třetiny. Po faulu Nakládala na unikajícího Hudce bylo nařízeno trestné střílení, které střelou mezi Lašákovy betony proměnil Kůrka. Jenže Moeller odpověděl záhy. Blažek, jenž právě dnes odehrál své tisící utkání v pardubickém dresu, nádherně našel Somíka, jenž ranou z voleje nedal Kovářovi žádnou šanci. Od té chvíle existovalo na ledě jen jedno mužstvo…

Pardubice – České Budějovice 3:1

Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1.

Muž zápasu: Čáslava Petr

Branky a asistence: 4. Havíř (Kolář I., Koukal), 26. Snopek (Divíšek), 49. Somík (Blažek) – 44. Kůrka z trestného střílení. Rozhodčí: Šír – Kis, Pavlovič. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 9550.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II., Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Tvrdík, Blažek, Somík – Hašek, Rákos, Klejna. Trenér: V. Sýkora.

HC Mountfield: Kovář – Gřegořek, Poživil, Sičák, Vydarený, Frolo, Jareš – Melichárek, Huml, Hudec – Kotrla, Květoň, Kůrka – Duda, Vak, Hřebejk – Kuchejda, Veselý, Gulaš. Trenér: Bokroš.

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): Chtěli jsme začít hodně aktivně a myslím si, že tentokrát se nám to podařilo. Sami dobře víte, že v mnoha zápasech jsme se snažili hrát aktivně a často inkasovali. Dnes se nám z tohot pohledu povedlo. Chtěli jsme hrát obezřetně i z obrany, protože víme, jaká je síla Budějovic. Mají výborné bruslaře, technické hráče a nebezpečné dopředu. Snažili jsme se to pohlídat a dvě třetiny se nám to dařilo. Hluché místo v zápase jsme si vybrali za stavu 2:0. Trošičku jsme přestali být aktivní a přepustili hru soupeři. O gól jsme si koledovali tak dlouho, až nakonec přišel z trestného střílení. Zase jsme se uklidnili až po třetím gólu. Závěr jsme hráli zezadu, abychom neudělali zbytečnou chybu.
Ernest Bokroš (HC Mountfield): Vědeli jsme, že hra Pardubic je v prvních deseti minutách velice aktivní, a že sázejí na úvodní tlak, z kterého chtějí vytěžit. Připravovali jsme se na to, bohužel jsme první gól inkasovali my. Výsledek byl dlouho otevřený. Nám pomohlo až trestné střílení, ale kdyý nedáme ze hry kontaktní gól, tak nemůžeme tady vyhrát.