VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníků najdete ZDE

Poprvé v životě nastoupil proti svým Pardubicím, ale nakonec si útočník JAN KOLÁŘ moc radosti neužil.

Dal sice krásný gól, když udělal brankáři Karlu Vejmelkovi kličku a bekhendem zavěsil. Jenže snižoval na 1:6, jeho soubor byl bez šance, Slavia prochází těžkou depresí. „Měl bych tady být do konce sezony, ale je ještě možnost, že by si mě do konce přestupního termínu mohly Pardubice stáhnout zpátky, kdyby měly zájem, nebo přišla třeba zranění," komentoval útočník svoje hostování v sešívaném táboře.

Dáváte si šanci, že letos ještě pardubický dres obléknete?
Počítám s tím, že budu do konce sezony bojovat za Slavii.

Bylo zvláštní najednou nastoupit proti Pardubicím jako jejich soupeř? …

KOMENTÁŘ Pavla Ryšavého Se Slavií nehne ani Potter
Bylo mi úzko, když jsem se v úterý díval v O2 Areně na tu slavnou značku, která pomalu padá do bahna.
Slavia připomíná pacienta, co čeká už jenom na to, až ho někdo milostivě odpojí od přístrojů. Tohle trápení nemá cenu.
Dvakrát vyhrála titul, pár let zpátky ještě čeřila vody, každého štvala tím svým nepříjemným agresivním hokejem. I když už nebyly peníze, vždycky se nějak držela. Jenže teď je zle.
Myslím, že trenér Dušan Gregor nevěří svým vlastním očím, kam to vlastně vlezl. Směrem dopředu je tým nebezpečný asi tak jako sedmdesátiletá důchodkyně pro sprintera Usaina Bolta na stovce, vzadu navíc seká jednu hrubou chybu za druhou a brankářům nezbývá, než jen vytahovat jeden puk ze své sítě za druhým a krčit rameny.
Tady by mohla stát na lavičce klidně celá bradavická Škola čar a kouzel v čele s Harry Potterem a nezmění se lautr nic. Slavia míří do play out a nejspíš i do baráže.
A že nemůže být ještě hůř? No tak to si pište, že může. Jen si představte tu drsnou facku pro hrdé slávisty, kdyby se jejich tým potkal v baráži s Chomutovem, kterému svými radami pomáhá sešívaná ikona Vladimír Růžička, Chomutov šel dál a Slavia v prolínačce vyhořela. Tohle by byl pád ústy přímo na beton.
Jak jsem poznal majitele Vladimíra Pittera, klidně by vjel na led sám, tak nesnáší porážky. Vím, že se mu o červené a bílé zdá, jak přemýšlí, kudy z bludného kruhu ven. Jenže ať bude dávat pokuty, nadávat, nebo se třeba svlékne do naha, s týmem v agónii to nejspíš nehne. Na mě působí Slavia momentálně tak, že i kdyby do ní přišli Crosby s Ovečkinem, do týdne se z nich, v prostředí plném porážek a nezdarů, stanou hráči pro druhou ligu.
Slavii přeji, aby se udržela, do extraligy patří. Ale mám o ni vážné obavy, na zázraky moc nevěřím.

Trochu tvrdší jsou, ale je to potřeba

„Malej. Ale děsně šikovnej." Pardubický zadák VÁCLAV BENÁK umí při přesilovkách děsit soupeře. Slavii takhle při výhře 6:1 vstřelil dva góly. Jeho první byl vítězný, druhý zase extrémně důležitý, když domácímu celku definitivně sebral vichr z plachet. „Kluci to skvěle sehráli, Lukáš Radil hodil puk Rado Tyborovi a Áda Svoboda střelu neudržel, přede mě jen puk už vypadl," popisoval obránce svůj zásah číslo dva, kterým zvyšoval na 3:0.

Jak se stalo, že jste nakonec vy, střelec od modré, vyplaval 
až v brankovišti?
Moc typické to místo pro mě nebylo. Přesilovky hrajeme ale trochu jinak, do naší přišel Blaž Gregorc, takže hrajeme se dvěma beky nahoře a vždycky se jeden snaží sjíždět před branku.

Od toho gólu to vypadalo, že si se Slavií děláte, co chcete. Bylo to tak? …

Dokončení rozhovorů s Janem Kolářem a Václavem Benákem, barometr formy nebo události týdne najdete na straně 18 čtvrtečního vydání východodčeských Deníků nebo také v elektronické verzi vydání.