Důležitý krok! Pardubice potvrdily výhru nad Třincem. Ale pěkně si zavařily, vedly 4:0 a nechaly Karlovy Vary snížit na 4:3. Klepaly se o tři body až do konce.

Domácím sedla první půlka zápasu. Dařilo se jim v přesilovkách, vstřelily z nich tři góly. Brutální střeleckou formu ukázali beci, dali tři góly. S pukem se nemazlili na modré, ale hrnuli ho na branku, tady byk oproti startu sezony velký posun. Hlavně Martin Štajnoch působil dojmem, že na ledě musí být téměř u všeho.

„Chtěli jsme být hlavně aktivní a vyhrát první třetinu. Šancí jsme měli i víc než jenom na dva góly," komentoval výborný vstup do zápasu domácí útočník Radoslav Tybor. Bylo ještě lépe, po třech střelách od modré Gregorce, Štajnocha a Ščotky, mezi které se vklínila šikovná Divíškova teč prudké Svobodovy přihrávky, vedlo Dynamo ve 27. minutě už 4:0.

Pak se ale najednou všechno otočilo, za Energii naskočil do branky Habal a za záda nic nepustil. V půlce zápasu navíc snížil Marosz. Domácí soubor pak na 10 minut vypadl z role. Ustoupil od jednoduchého hokeje, snažili se hrát víc na krásu, promarnili třeba i brejk čtyř na jednoho a Robert Kristan musel ukazovat, že začátek sezony ho zastihl v senzační formě. Ale úvod třetí části? To byla koupel v kádi s ledem. Dva góly Radka Dudy probudily mrtvolu z hrobu. Vary zase začaly dýchat.

Osmdesát sekund před koncem byl navíc vyloučen dost přísně Sýkora, ale power play už Karlovy Vary neproměnily. Pardubice osudovou poslední minutu přežily.

Pardubice – Karlovy Vary 4:3 (2:0, 2:1,0:2)
Fakta – branky a nahrávky: 13. Gregorc (Tybor), 18. Divíšek (Svoboda), 22. Štajnoch (Svoboda, Gregorc), 27. Ščotka (Tybor, Havlík) – 30. Marosz (Rachůnek, Gulaši), 41. Duda (Rachůnek, Marosz), 43. Duda (Rachůnek, Marosz).
Rozhodčí: Homola, Polák – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 7:8, navíc Sýkora OT do konce zápasu – Harant 10 minut OT.
Využití: 3:1.
Diváci: 7 043.
HC Dynamo Pardubice: Kristan – Čáslava, Gregorc, L. Havlík, Štajnoch, Šeda, Ščotka, Roupec, Bokroš – Rolinek, Tomášek, Sýkora – Starý, Divíšek, Svoboda – Tybor, Marcinko, Havlík – Poulíček, Nahodil, Moučka. Trenér: Miloš Říha ml.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka (27. Habal) – Bičánek, Benák, Gulaši, Harant, Deyl, sičák, Weinhold, J. Tomeček – Duda, Marosz, Rachůnek, Bartek, Kverka, Rohan, V. Tomeček, Vachovec, Gorčík, Hruška, Osmík, Koblasa. Trenér: Jaromír Kverka.