Černá série prolomena! Pardubice poprvé doma zvítězily, k výhře na Vítkovicemi 3:1 je nastartovaly dva slepené góly ve druhé třetině.

V dresu „pojišťováků" se poprvé představila posila z Bostonu David Krejčí.¨

Před zápasem hlásil: „Chci hrát na sto deset procent a nechat na ledě všechno. Snad ode mě ale lidi nebudou čekat zázraky." Klidně ale mohli. Na ledě strávil přes 20 minut a byl hodně vidět. Dvě tutovky nachystal Hemskému, jednu Bartekovi. Pravidelně navíc vyhrával vhazování a chodil na oslabení. Lék na východočeskou herní bídu zabral.

Přestože si nepřipsal ani bod, Krejčího příchod Pardubicím hodně pomohl. Jeho útok s Hemským a Starým trávil většinu svých střídání ve vítkovické útočné třetině. Motal a motal…

Velkým pardubickým hrdinou byl brankář Dušan Salfický. Dvě třetiny zůstal neprůstřelný. Propadla mu jenom Klimkova střela přes obránce, ale tu zastavila tyč.

Důležité dva kroky k vítězství udělaly Pardubice ve 32. minutě, během 29 vteřin vstřelily dva góly.

Nejprve zaskočil Málka z otočky Cetkovský, pak dorazil Semorádovu střelu Benák.

Vítkovice nakonec na Salfického vyzrály ve třetí části, když Ujčík proměnil brejk dvou na jednoho. Žádný pardubický kolaps se ale tentokrát nekonal. Klid vrátil domácím zásah Somíka. Dvě minuty před koncem se stadionem rozjela mexická vlna…