Trenéři vsadili v brance na Petera Hamerlíka, který již ve 2. minutě inkasoval po střele Romana Vlacha. Když potom zaváhání domácího brankáře Novotného nepotrestal Kusý, skórovala opět Energie. Zakončoval volný Jakub Flek.
Hosté reagovali snížením, když se po necelé minutě trefil zblízka Sacha Treille po přihrávce Petra Sýkory. Pardubičtí se pak snažili přidat další gól, měli více střeleckých pokusů, ale vyrovnání se dočkali až ke konci druhého dějství. Před Novotným se rychle zorientoval obránce Josef Hrabal a srovnal na 2:2.

Třetí třetina? Opět pardubické šance, v nichž neuspěla dvojice Sýkora – Treille, a potom ani Skokan. Ve 49. minutě naopak potrestal Ondřej Beránek pardubické zaváhání, ujel od modré čáry a prostřelil Hamerlíka.

Odpovědí mohl být gól Rolinka, který ovšem sudí neuznali z důvodu Skokanova pohybu v brankovišti. Vzápětí následovala další facka. Ještě v oslabení prošel přes protihráče Flek a zvýšil již na 4:2.

Pardubičtí ještě korigovali po střele Cardwella, kterou tečoval Antonín Dušek, ale to bylo vše. Při power play Karlovarští výhru uhájili. Trenér Ladislav Lubina začal v Dynamu prohrou, v neděli povede tým doma proti Mountfieldu HK.

Karlovy Vary - Pardubice 4:3
Fakta - branky a nahrávky: 2. R. Vlach (T. Mikúš, O. Beránek), 13. Flek (Kovačevič, Gríger), 49. O. Beránek, 51. Flek – 14. Treille (P. Sýkora, Bubela), 38. Hrabal, 59. Dušek (Cardwell). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Hynek, Gerát. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3634. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:1.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Kozák, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý, Gorčík – Lapšanský, Balán, Kohout.
HC Dynamo Pardubice: Hamerlík – Holland, Mikuš, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Miromanov – P. Sýkora, Bubela, Treille – Skokan, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, Procházka – Kusý, Poulíček, Machala.

Restart: Jak začne Dynamo?