Po přímých aktérech vancouverské olympiády hokejistovi Tomáši Rolinkovi a Petru Blümelovi v roli rozhodčího se do Kanady podívá ještě třetí Pardubák – komentátor David Pospíšil. Někdejší hokejista Pardubic a český reprezentant již několik let komentuje po boku Roberta Záruby hokejové zápasy. A to nejen z domácí scény, ale také na mezinárodním poli. Olympijské hry jsou však pro „Pospece“ dosavadním komentátorským vrcholem!

Kdy jste se dozvěděl o tom, že byste měl v pozici komentátora absolvovat olympijské hry ve Vancouveru?

Věděl jsem to zhruba někdy od podzimu. Začaly se totiž vyřizovat veškeré náležitosti včetně víz a počítalo se i se mnou. V ten moment jsem si tedy začal uvědomovat, že bych se mohl na olympiádu podívat. Pak mi to bylo samozřejmě ještě oznámeno.

Kdy vlastně do dějiště zimních olympijských her odlétáte?

S Robertem Zárubou letíme až ve středu dopoledne přes Frankfurt a Toronto do Vancouveru. Další komentátor Michal Dusík letí již dříve, protože on bude komentovat celé zahájení her.

Kde budete ubytováni?

Jméno hotelu jsem si samozřejmě nezapamatoval, ale je to prý asi dva kilometry od hokejové haly, což je určitě výhoda.

Někdo by to mohl vidět jako úžasný výlet, vás však ale čeká spíš pořádný kopec práce. Je to tak?


Přesně! Prakticky celý den budeme trávit na stadionu. Během sedmnácti dnů bych měl odkomentovat sedmatřicet zápasů! Pochopitelně jako spolukomentátor. Až začne mužský hokejový turnaj, čekají mě tři zápasy denně. Navíc budeme komentovat i hokejový turnaj žen!

Přestože jste už nějaký ten pátek hokejovým komentátorem, olympijské hry pro vás asi v tomto směru budou vrchol…


Ano, to každopádně! Pochopitelně i zážitky s komentováním mistrovství světa jsou úžasné, ale olympiáda je olympiáda. To je asi totéž, jako pro sportovce. Olympijské hry jsou prostě vrchol!

Určitě vás příbuzní a kamarádi zaúkolovali ohledně dovozu suvenýrů. Kolik počítáte, že jich domů povezete?

Tak to opravdu nevím, kdybych měl ale vyhovět každému, tak asi dost! Zájem byl téměř o všechno. O dres, odznaky, podpisy až třeba po plechovku od Coca–Coly s logem olympiády…