Švédské celky Linköping a HV 71 porazili 3:2 a dnes večer poprvé narazí na českého protivníka.

 Ve Svijanské aréně si na ně už brousí zuby Liberec, který své první utkání v turnaji prohrál. Kometě Brno podlehl 1:2. „Nic příjemného to není. Počítali jsme s tím, že body zůstanou doma. Nezbývá nic jiného než zabrat ve čtvrtek proti Pardubicím,“ řekl pro oficiální web Bílých Tygrů útočník Jaroslav Kudrna.

 Pardubice po zápase v Liberci vyrážejí na trip. V sobotu se v Innsbrucku utkají s Mannheimem a pak se přesouvají do Finska, kde je čeká Tappara Tampere. „V šesti dnech máme tři zápasy, chceme rozložit zátěž na co nejvíc hráčů,“ plánuje před soubojem na severu Čech trenér Pavel Hynek.

Proto některé opory zůstanou doma. „Do Liberce bereme deset útočníků a sedm beků. Vytížíme hráče, kteří dosud nehráli. Nastoupí Semorád, Půhoný a jako sedmý bek se představí Zdráhal,“ odkrývá karty Hynek, jenž navíc poprvé v European Trophy postaví do branky Vladislava Koutského.

„Čekám kvalitní utkání se soupeřem, který hraje fyzický hokej. My nastoupíme se třemi pětkami a zápas tak pro nás bude mít herní i fyzický charakter,“ prozradil pardubický kouč Pavel Hynek.

 Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na stanici ČT4 Sport od 18.30 hodin.