Extraligová scéna se po přestávce opět dočká prvního kola nové sezony. Výchozí situace Pardubic je jasná. V minulé sezoně se Dynamo procpalo do play off, ve vyřazovacích bojích si chce znovu zahrát.

„Už se nemůžeme dočkat, jdeme do zápasu s chutí. V brance bude Ondra Kacetl. Máme velké odhodlání, abychom začátek zvládli,“ řekl hlavní trenér Pardubic Miloš Holaň.
Na první zápas sezony je připraven kompletní kádr. Větší konkurence se vytvořila v obraně, Dynamo posílili Vojtěch Budík a Daniil Miromanov, z Kanady se nakonec vrátil i Jacob Cardwell. „Stále je v režimu zkoušky, v prvních zápasech dáme především příležitost klukům, kteří odehráli přípravu,“ naznačil Holaň.

„Doufám, že nastoupíme do sezony výborně. Chci dosáhnout s Pardubicemi na co nejlepší výsledek,“ těší se na extraligovou premiéru útočník Miloš Bubela.

Opět s Bartošákem

První soupeř Pardubic skončil v minulém ročníku na čtvrtém místě. Tedy po základní části, pak totiž prohrál ve čtvrtfinálové sérii s Kometou Brno 0:4. Na přední příčky se budou Vítkovičtí tlačit i nyní.

„Každý trenér asi řekne, že chce do play off, ale mě zajímá i cesta, jak se tam dostaneme, proto je důležité podávat konzistentní výkony po celou sezonu,“ řekl generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Oporou ostravského týmu v brankovišti má být nadále reprezentant Patrik Bartošák. Novými posilami jsou mimo jiné obránci Petr Šidlík a Erik de la Rose z Jihlavy, v útočných řadách potom Jan Schleiss z Plzně.

Vítězný vstup? Naposledy před sedmi lety

Pardubice - Úvodní zápasy sezony. To není v posledních letech příliš oblíbená disciplína pardubických hokejistů. Alespoň co se konečného výsledku týče.

Před rokem Dynamo začínalo taky na domácím ledě a podlehlo pražské Spartě 2:3. A dalších pět předchozích zápasů pak prohrálo na hřišti soupeře. Jen v roce 2013 si odvezli Východočeši alespoň bod z Brna, když padli až během prodloužení.

Poslední vítězství v úvodním utkání sezony? V září 2011, kdy Pardubičtí doma přehráli Liberec 5:2. Tehdy v sestavě nebyl nikdo ze současných hokejistů Dynama.

Nepříznivou bilanci mohou hráči Pardubic změnit dnes. S podporou diváků v zádech vyzvou Vítkovice.

„Musíme dobře vstoupit do sezony a udělat nějaké body, protože z vlastní zkušenosti víme, jak se to horko těžko dohání. Touhu v sobě máme, budeme ji muset předvést i na ledě,“ uvedl pardubický kapitán Tomáš Rolinek.