„Naše rozhodování bylo těžké, ale nakonec jsme žádnému hráči nepředložili nabídku smlouvy,“ řekl sportovní manažer klubu Jaromír Kverka. V týmu tak po turnaji skončili i Radovan Bondra (míří do Slovanu Bratislava), Filip Kuťák a Johan Lorraine.

Poslední dva roky byly z pohledu zkoušek úspěšnější. Letos nikdo do prvního mužstva nevylétl. Zatím.

K týmu se totiž v tomto týdnu nově připojil obránce Sébastien Piché. „Je v režimu časově blíže neomezené zkoušky. Uvidíme, jak jeho try out dopadne,“ potvrdil Kverka k příchodu jednatřicetiletého hokejisty, jenž v minulé sezoně hrál za Hradec a Litvínov.

„Je hráčem se zkušenostmi z české extraligy, což je vždycky plus. V návaznosti na další uskutečněné kroky potřebujeme náš tým doplnit o obránce,“ dodal sportovní manažer Dynama.

Klub totiž posílá dva své beky do jiných klubů. Devatenáctiletý Martin Bučko se vrací na Slovensko, nyní si ho otestují Košice. „Bude pro něj vzhledem k předpokládané účasti na mistrovství světa juniorů lepší v této sezoně hrát na Slovensku. Je hráčem, kterého si vychováváme do budoucna,“ upřesnil Kverka.

Stejně jako v minulé sezoně pak bude Karel Nedbal působit v prvoligové Třebíči, které o něj hodně stála. Bude mít vyřízené střídavé starty zpět do Dynama.

SPOLUPRÁCE S KADANÍ
Další novinkou je navázání spolupráce Dynama s prvoligovou Kadaní. „Bude přínosná pro mladé kluky v přechodu mezi juniorským a dospělým hokejem. Kadaň spolupracuje se Spartou a jsem rád, že se připojíme tak, abychom mohli spoluvytvořit silné mužstvo s konkurencí mladých hráčů,“ vysvětlil manažer Kverka.

Již v minulé sezoně za Trhače chytal brankář Oliver Štěpánek, nyní se k němu připojuje pardubické trio Jakub Mert, Michal Machač a Ondřej Matýs.

„Kluci nemají pozici jistou, musí si o ni zabojovat. Náš kontakt bude pravidelný a intenzivní s dohlížením na vývoj hráčů,“ doplnil Kverka.