Úspěšná bitva se Zlínem jim dala naději, jenže v Třinci úřadující mistr hrubě selhal, odjel s výpraskem 8:4.
Pardubické vystoupení dokonale vystihují dvě slova: totální průšvih. Všechno začalo laciným prvním gólem Ocelářů. Neškodné Polanského nahození od mantinelu proklouzlo  Salfickému pod betonem do branky. „Rychlý první gól, přesně tohle jsme nechtěli. Měl vliv na další průběh utkání," komentoval špatný začátek pardubický asistent Ladislav Lubina.

„Pojišťovákům" chyběl důraz před vlastní brankou i kvalita v zakončení. „Soupeř  šance měl,  nám ale výborně zachytal Hrubec. Náš gólman si vedl o něco lépe než pardubický, a to asi rozhodlo," poznamenal domácí trenér Josef Turek.

Od 25. minuty Východočeši připomínali římské vojáky, kteří spatřili Hannibala, jak si to na ně mašíruje se slony a ještě k tomu od Alp.
Než se rozkoukali, byla druhá třetina pryč a šance odvést si body v tahu. Nástup z kabin přitom měli hosté parádní. Motali třinecké zadáky pět minut v kuse, Píša  snížil na 2:3 a v hlavách si začal rýsovat obrat.

Chyba lávky. Klimenta se trefil z trestného střílení. Dvakrát skóroval Varaďa a jednou Růžička. Třinec vedl po druhé třetině 7:3.
„Zhruba osm minut jsme měli dobrých, jenže se nám nedařilo proměnit šance. Naopak jsme inkasovali laciné góly, tím byl dán pak další zbytek zápasů," posteskl si Lubina.
Jediná pardubická radost? Snad jenom akce Aleše Hemského, jenž měl na svědomí třetí pardubický zásah. Tvrďáka Kloučka vycvičil stahovačkou a Hrubce překonal ostrým švihem zápěstí pod břevno.

Na závěrečných dvacet minut se do branky hostí postavil Martin Růžička, jenže třinecké rejdy nezastavil. Čisté konto držel necelých osm minut, než na něho vyzrál Rákos.
Jeho sólo sice gólman vychytal, ale za pár vteřin se třinecký útočník stejně dočkal. Pod padajícím Růžičkou procpal puk do branky. Zohorna pak po výborném napadání Cetkovského ještě  snížil, ale čtvrtý gól žádné velké pardubické oslavy neznamenal. Celkově to byla velká bída…