Ukázal, že je gólmanem, který na extraligu s přehledem má.

Bývalý pardubický brankář MARTIN RŮŽIČKA (27) čekal od úvodu soutěže na angažmá, při marodce na něj už v rozjeté sezoně ukázala Mladá Boleslav a on teď „doma" předvedl, proč z něj udělala jedničku.

V Pardubicích vyhrála jeho parta 3:2. Dvojnásobného českého mistra nerozhodily pokřiky z hlediště. Čekali jste, že se rozklepe? Pak jste přišli zbytečně, působil hodně jistě.

A spoluhráče na oslavu tří bodů pozval do své nedávno otevřené restaurace. „Jsou tam nachytané hamburgery a ti poctivci si vzali gnocchi," zářil spokojeností.

Kryl 31 střel a na rozdíl od loňské sezony, kdy s Chomutovem v Pardubicích musel kousat porážku, slavil. Teď byl král.

Rozhovor s Martinem Růžičkou najdete v úterním vydání Deníků na straně 20 nebo také v elektronické verzi vydání.

Smolné góly? Snad je vybráno

Zápas blbec? Přesně tohle byl on. Hromada nastřelených tyčí a divné góly ve vlastní síti. Takhle Pardubice prohrály s Mladou Boleslaví 2:3. „Přizpůsobili jsme se soupeřově hře a jemu to vyhovovalo. Měli jsme ale i smůlu na tyče a dali si dva vlastní góly, jeden úplný, druhý napůl," láteřil asistent Miloš Říha.

Boleslav dostal do vedení pardubický brankář Robert Kristan, když trefil při rozehrávce brusle Gregorce a puk se odrazil do brány. „Chyba v komunikaci. U obou," hlesl Říha. Vítěznou trefu hostí na 3:2 vstřelil pak Tomáš Hyka, když z obranného pásma prosvištěl na druhou stranu a celá domácí pětka na něj jen koukala… „Dostali jsme smolné góly, tak snad máme vybráno," procedil útočník Radoslav Tybor.

Stejně ale mohl zápas dopadnout jinak. Nebýt těch čtyř tyčí. „Na ně se nehraje, bohužel jsme prohráli," kroutil hlavou Tybor, který brankovou konstrukci otestoval dvakrát. Jednou Sýkora a pak i Zohorna. „Sám jsem nic takového ještě nezažil, ale takový je sport," dodal Tybor. A vyzdvihl brankáře Růžičku: „Měl i štěstí, dobře si postavil tyče a nezbývá, než mu pogratulovat. Měl určitě motivaci, že hrál proti Pardubicím. Musí se ovšem nechat, že zachytal opravdu dobře."

Dnes se Pardubice utkají od 18.15 v O2 Areně se Slavií, která po dlouhé sérii nezdarů dokázala dvakrát vyhrát, naposledy v Liberci. Tybor čeká složitějšího soka, než kterého „pojišťováci" před dvěma týdny na na jeho ledě zostudili 6:1: „Naposledy táhli šňůru porážek. Teď jim sebevědomí určitě stouplo, nebude to lehký zápas. Musíme se pořádně nachystat, abychom tam vyhráli."