„Trenér nám říkal, že každá série jednou končí a ta jihlavská by už mohla skončit. Jsme šťastní, že jsme to dokázali. Navíc herní projev nebyl ve třetí třetině vůbec špatný," poznamenal pardubický útočník Lukáš Nahodil.

Hráč s číslem 25 vstřelil na začátku třetí třetiny gól, kterým Dynamo vyrovnalo na 1:1. „Byl jsem překvapený, protože Petr Sýkora měl nataženo ke střele a najednou mi přistál puk na hokejce. Našel mě krásně, gólman toho přes clonící hráče mnoho neviděl," popisoval.

Pardubičtí pak dokončili obrat trefou Tomáše Rolinka, kterému byl nakonec připsán druhý gól. Jihlava před vyprodanou Tipsport arenou v baráži poprvé padla.

ZATÍM DRUHÉ MÍSTO
V polovině bojů o extraligovou příslušnost jsou čtyři týmy seřazeny v rozmezí pouhých čtyř bodů. Pardubice jsou s deseti body na průběžné druhé příčce.

„Nálada je veselejší, ale stále jsme pokorní. Baráž je nesmírně těžká soutěž, hraje se na krev, možná je náročnější než samotné play off, hlavně psychicky. Po malých krůčcích se zvedáme zápas od zápasu." říká hlavní Pardubic Miloš Holaň.

Jeho slova potvrzuje i kapitán Tomáš Rolinek. „Může se zdát, že jsme po dvou výhrách na koni a že se nám bude hrát lépe, ale pokud nastoupíme laxně do dalšího zápasu, tak se nám to vše může vymstít a zhroutit," uvedl Rolinek a k současnému postavení Pardubic dodal: „Vůbec to nechci hodnotit. Tabulka se vyvíjí, každý z týmů sbírá body. Uvidíme na konci."

Ještě dva týdny, jasno bude nejpozději v neděli 23. dubna. „Musíme počítat každý bod. Cesta je před námi ještě dlouhá, ale vykročili jsme teď správnou nohou. Jen v tom vytrvat," přeje si útočník Lukáš Nahodil.

POTŘETÍ S MOTOREM
Již dnes je na programu sedmé kolo baráže. Dynamo se potřetí potká s Motorem České Budějovice, vzájemná bilance je zatím vyrovnaná.

„Velmi důležitá bude naše disciplína, nesmíme Motor pustit do přesilových her, které v neděli v Karlových Varech dvakrát využil. I nás doma porazil z početních výhod, na ně si musíme dát pozor. Nasazení a diváci budou, věřím, rozhodujícími faktory," uvedl před duelem hlavní trenér Miloš Holaň.

Jihočeši jsou na třetím místě jen o dva body za Dynamem. Jaký rozdíl bude mezi týmy po dnešním utkání v Pardubicích?