Vlastně vyhlásily konkurz: Velký jednodenní test. Try out.

Kdo hraje minimálně druhou nejvyšší soutěž mladšího dorostu, narodil se letech 2001 a 2002 a rád by se zkusil porvat o místo na extraligové soupisce, má šanci se ukázat 26. března v Pardubicích.

„První tréninková jednotka bude zaměřena na herní činnosti jednotlivce a povedou ji Richard Král, Michal Mikeska a Marek Zadina, kteří mají v hokeji obrovské zkušenosti. Pak bude následovat i modelový zápas. Naše oddělení, které je zaměřené na skauting, hráče bude sledovat z tribuny pod dohledem šéftrenéra klubu Vladimíra Martince a hlavním trenérem akademie Milanem Kusým," říká hlavní skaut mládeže Jaroslav Plíšek.

Sám čerpal inspiraci ve Skandinávii a v zámoří: „Má to návaznost na moje zkušenosti ze stáží ve Švédsku. Tam, nebo třeba v Kanadě, jsou podobné akce naprosto běžné. Chcete dát mladým lidem šanci a pak záleží jenom na nich, jak ji uchopí."

Pokud se všechno osvědčí, z akce by se měla stát tradice. „Chtěli bychom takový try out dělat pravidelně, vždycky, před tím, než kluci nastoupí do akademie, tedy do mladšího dorostu," má jasno Plíšek.

Záměrem je, aby se zkvalitnila mládežnická základna Dynama, aby se na zkoušce případně objevili hráči mimo Pardubický kraj, o kterých toho skauti momentálně třeba moc neví. „Chceme do klubu přivádět ty nejkvalitnější lidi z celé republiky a zároveň bychom rádi dali šanci hráčům, co nehrají hokej na té úplně nejvyšší úrovni, aby si na jeden den zkusili naši tréninkovou jednotku," popisuje smysl testu Jaroslav Plíšek.

Úplně každý, kdo má doma brusle a hokejku se přihlásit ale nemůže. V podmínkách je věta, že zájemce o „try out" musí nastupovat nejméně v Eliod lize mladšího dorostu. „Jsem přesvědčen, že Pardubický kraj máme zmapovaný a není tady nikdo, o kom bychom v těchto ročnících na nižší úrovni nevěděli. Dali jsme tam tuhle podmínku proto, že se mi například nahlásil i někdo, kdo hokej vlastně ani moc nehrál a chtěl by si to zkusit. Ale v mladším dorostu tohle už nejde, musíme udržovat výkonnostní standard," vysvětluje Plíšek.

Objeví on, Vladimír Martinec a spol. na konci března nějaký talent?