„To je hodně nereálné, abych se tam objevil. Neříkám, že končím kariéru, ale v nejbližší době na led rozhodně nevyrazím," řekl Deníku sedmatřicetiletý útočník, který odehrál téměř 600 zápasů v NHL.
Po osmi letech skončil letos v Rusku. Už ho nebavilo se kodrcat po světě, chtěl být konečně
s rodinou.

Špatná zpráva pro hokejové fanoušky zní, že ztratil motivaci hrát hokej. Ještě horší novina? Hledal ji a zatím nenašel. 
I když sportovní manažer 
Pardubic Dušan Salfický by si to moc přál a útočníkův syn, hrající za pardubickou mládež taky…
Hokejistu tak často bombardují telefony. „Už? Máme s tebou počítat? Pomůžeš nám?" Takhle nějak znějí.

„Před dvěma třemi týdny bylo stále něco. Pomalu každý den. Teď už si vzal ale všechno pod kontrolu agent, tak Pardubice mluví spíš s ním. Vůbec se jim nedivím, že se ptají, chtějí mít kádr pohromadě, má to logiku. Jenže já jim stále nemohu říct nic nového. Pořád je to u mě na stejném bodě," říká bývalý reprezentant.

Vůbec nelituje, že v Čeljabinsku na jaře ohlásil, že se už nevrátí: „Jsem doma čtyři měsíce. Psal jsem si s některými kluky z Čeljabinsku, týden tam už trénují. Mám docela hrůzu, že bych tam měl v tuhle dobu už být. Užívám si děti, poprvé si s nimi vychutnávám prázdniny, ty jsem s nimi nikdy nezažil."

Do zahraničí už hokej hrát nevyrazí. Pokud dá na přemlouvání a najde v sobě ještě přece jen touhu vyrazit na led, existuje pro něj jenom jedno mužstvo: „Už jsem se usadil doma. Pokud k tomu někdy dojde a budu ještě hrát hokej, tak jedině v Pardubicích. Teď se ale ještě pořád dávám dohromady. Třísla mě stále ještě pobolívají, stoprocentní můj stav zatím ještě není. A na hokej pořád zatím moc nepomýšlím, abych řekl pravdu."
Přesto šance, že natáhne dres Dynama, žije. Není velká, ale zatím nezhasla.

„Moje tělo musí být ale absolutně v pořádku a pak se musí vrátit ta chuť, která pořád není," vypočítává Jan Bulis.

Kdy se rozhodne? Nejspíš během pár týdnů: „Nebudu celou sezonu říkat, že nevím. Ale momentálně mám výzbroj hozenou s hokejkami v garáži a vlastně ani přesně nevím, kde. Uvidíme, jak se všechno vyvine, třeba v říjnu, nebo v listopadu řeknu, že končím."
Nebo se tou dobou bude chystat už na extraligové zápasy.