Prvním květnovým dnem se hokejová scéna přehoupla do nové sezony, domluvené přestupy se mohly oznámit oficiálně. Přestupová bomba v Pardubicích? Ne, zatím je klid. Dynamo sice představilo aktuální kádr, ale další jména se chystá teprve postupně zveřejnit.

„O posilách samozřejmě jednáme, v tuto chvíli se však vzhledem k probíhajícím jednáním k tomuto tématu nemůžeme blíže vyjadřovat,“ uvedl Dušan Salfický, člen představenstva klubu.

Nahrává tomu i středeční rozhodnutí městského zastupitelstva. Zástupci města nyní budou jednat výhradně s podnikatelem Petrem Dědkem, který by se měl stát majoritním akcionářem Dynama. V jeho plánech je mimo jiné sázka na hokejisty se vztahem ke klubu. Vrátit by se tak mohl i dvaatřicetiletý obránce Jakub Nakládal, jenž ukončil své působení v Kontinentální hokejové lize.

NÁVRAT KLOUČKA

Prakticky jedinou potvrzenou novinkou je podpis smlouvy s útočníkem Patrikem Poulíčkem, který bude hrát dál ve východočeském klubu. S dalšími hokejisty se klub dohodl na prodloužení kontraktu či uplatnění opce již v průběhu předchozí sezony. Pokračují tak Radoslav Tybor, Michal Vondrka, Jan Mandát a další.

U trojice hokejistů je nyní naopak jasné, že v Dynamu končí. „V Pardubicích nebudou dále působit Ondřej Kacetl, Johan Harju a Denis Kindl,“ potvrdil Salfický.

U dalších jmen z loňského kádru, která nejsou uvedena v aktuální soupisce, není oficiálně nic potvrzeno. Dá se ovšem předpokládat, že u některých z nich bude klub stát o prodloužení spolupráce. V kolonce nepotvrzeno tak zůstávají například obránci Rhett Holland, Stěpan Zacharčuk, Juraj Mikuš nebo útočníci Robert Kousal a Tomáš Rolinek.

Místo brankáře Kacetla, který v klubu strávil tři kompletní sezony, se vrací po ročním hostování v Českých Budějovicích Milan Klouček. Dalším mužem na pozici brankáře je Pavel Kantor, tuto dvojici má doplnit junior Vojtěch Nečas.

Z hostování se vrací i mladý obránce Martin Bučko (hrál v Košicích) a vysoký útočník Matouš Kratochvil z prvoligového Přerova. Naopak útočník Daniel Voženílek, který byl v uplynulém ročníku nejproduktivnějším hráčem prvoligových Litoměřic, se stěhuje k nováčkovi do Českých Budějovic.

MÍSTO RYBÁRA VIŠŇÁK

Hokejisty, kteří se zapojili do společné letní přípravy, vede realizační tým ve složení Milan Razým, Petr Čáslava a Michal Mikeska. Všichni u extraligového týmu Dynama pokračují a spolupracují s kondičním trenérem Petrem Mockem. Ke změně došlo na pozici trenéra brankářů, Pavol Rybár odešel do Brna. „Neprodloužil smlouvu, u týmu bude nyní působit Roman Višňák,“ dodal Salfický.

Člen představenstva hokejového klubu zároveň potvrdil, že i v Dynamu došlo k opatřením v důsledku pandemie koronaviru. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich vstřícný přístup, který ulehčil start nové sezony. Všichni hráči včetně realizačního týmu a vedení společnosti přistoupili na snížení odměn na nadcházející období,“ řekl.

HC Dynamo Pardubice – aktuální kádr

Brankáři: Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas

Obránci: Jan Kolář, Jan Zdráhal, Michal Ivan, Michal Hrádek, Daniel Blažej, Jan Oliva, Jakub Mert, Martin Bučko

Útočníci: Radoslav Tybor, Jan Mandát, Patrik Poulíček, Vladimír Svačina, Denis Kusý, Ondřej Machala, Matěj Blümel, Michal Vondrka, Matouš Kratochvil, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Michal Machač

Trenéři: Milan Razým – Petr Čáslava a Michal Mikeska