Nejprve zpátky k zápasu s Riderou.

První pardubická lajna se v úvodu hned ukázala v tom nejlepším světle. Kousal našel Čerešňáka, který se nebál od modré vystřelit a poslal Dynamo do vedení. Vítkovice se ale nevzdávaly snadno. Vyrovnání přišlo po střele Marosze, kterou sice Will kryl, ale Dej byl pozorný a puk zasunul za záda pardubického gólmana.

Byť se v enteria areně hrál pohledný hokej, tak na góly moc plodný nebyl. Poslední trefu utkání zaznamenali domácí ve druhé třetině a střelcem nebyl nikdo jiný než nejproduktivnější hráč Tomáš Zohorna.

Ve třetí třetině Vítkovice byly více na puku, ale Pardubice si vítězství pohlídaly a nadále zůstávají lídrem extraligové tabulky.

„Důkladně jsme se na zápas s Vítovicemi připravovali. Ukázali jsme, že máme kvalitní tým a tři body nás těší,“ říká nejlepší hráč zápasu, pardubický Tomáš Zohorna.

Ten zatím může být s průběhem sezony nadmíru spokojený. Však jeho Pardubice vedou tabulku a sám je nejproduktivnějším hráčem.

„Samozřejmě jsem rád, že mi to tam padá, ale klíčové je, že vyhráváme jako celý tým. Největší radost mi dělá, když si po zápase sedneme na led a s fanoušky si zazpíváme,“ podotýká.

Na žádné velké slavení ale není čas. Jeden zápas střídá druhý a Pardubice už zítra od osmnácti hodin musí obhájit první místo. Tentokrát proti Karlovým Varům. Výhodou ale pro svěřence trenéra Rulíka je, že téměř dva týdny neopustí domov.

„Jsme rádi, že máme teď sérii domácích zápasů. Pro nás to je samozřejmě pohodlné, že se nemusíme stále balit. Ono se to ale pak zase otočí,“ dodává Zohorna.