Po jasné výhře Dynama nad německým Krefeldem se do pardubické sestavy vrátili brankář Dominik Frodl a útočník Ondřej Rohlík. Východočeši nejprve v oslabení inkasovali, v 15. minutě pak vyrovnal Filip Koffer.

„Bylo to asi nejzajímavější utkání švýcarského tripu. Vstoupili jsme do něj velice špatně, nebyli jsme vůbec mentálně nastavení na zápas. Soupeř byl podle mě nejtěžší ze všech tří. Ze začátku si vypracoval hodně šancí, tam nás podržel Dominik Frodl. Od druhé třetiny se naše hra výrazně zlepšila, přečkali jsme čtyřminutové oslabení a od té doby jsme byli jednoznačně lepší,“ hodnotil trenér Richard Král na klubovém webu.

Trenéři museli v průběhu utkání reagovat a stáhnout sestavu na tři útoky. „Bohužel se v průběhu zápasu zranil Patrik Poulíček, Anthony Camara dostal trest do konce utkání, takže jsme pak dohrávali na tři pětky. Pro kluky to bylo hodně fyzicky náročně, protože jsme hráli dva zápasy ve dvou dnech,“ uvedl Král.

Ilustrační foto.
Půltucet. Dynamo rozstřílelo Krefeld, Říčka nasázel hattrick

Na prodloužení ani nemuselo dojít. Po akci Říčky s Romanem se pět minut před koncem třetí třetiny puk dostal za domácího brankáře, ale kvůli posunuté brance sudí gól neuznali.

„Od druhé třetiny jsem spokojený s výkonem i se sílou týmu, který to chtěl otočit a za každou cenu vyhrát. Myslím, že jsme dali gól, který měl podle nových pravidel jednoznačně platit, u nás by ho asi uznali,“ dodal Král po třetím utkání švýcarské mise.

O vítězi nakonec rozhodly nájezdy, v nichž se na straně Pardubic prosadil jen Ondřej Roman. Ženeva ukončila zápas v sedmé sérii nájezdů.

Servette Ženeva - HC Dynamo Pardubice 2:1 po nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Winnik (Tömmernes, Filppula), nájezd Patry – 15. Koffer (Paulovič). Vyloučení: 6:5, navíc Camara do konce utkání. Využití: 1:0.
Pardubice: Frodl – Košťálek, Mikuš, Nakládal, Robertson, Vála, Kolář, Nedbal – Camara, Poulíček, Paulovič – Blümel, Musil, Hecl - Cienciala, Roman, Říčka – Rohlík, Pochobradský, Koffer.