Šok č. 1
Lubinova bouračka
Srpnové ráno před čtyřmi lety drsnou zasáhlo do života Ladislava Lubiny i do chodu klubu. Bývalý vynikající hokejista a tehdejší asistent trenéra Václava Sýkory se na nepřehledném úseku silnice z Jaroměře do Hradce Králové plně nevěnoval řízení a způsobil tragickou nehodu, při níž krutou ironií osudu zahynul otec známého fotbalisty Vratislava Lokvence. Soud Lubinu potrestal dvouletým podmíněným trestem, na čtyři roky mu odebral řidičský průkaz. Do Pardubic se opět vrátil loni na jaře jako asistent Pavla Hynka.

Šok č. 2
Návrat Dominátora
Všichni ho už viděli s fajfkou a papučemi v houpacím křesle. Že se Dominik Hašek vrátí ve 44 letech zase k hokeji? Nesmysl! A přece se stalo. Nejlepší brankář československé historie  se na prahu sezony 2009/10 znovu objevil v Pardubicích jako gólman číslo jedna. Na úvodní trénink se dostavilo pomalu víc novinářů, než kolik by přijelo vítat amerického prezidenta.
Každý chtěl vidět, jestli to není blábol. Hašek se dostal do výjimečné formy, vybláznil celou kabinu, organizoval defenzivu, ke snídani dělal míchaná vajíčka… a vychytal titul. V play off byl úžasný, průměr inkasovaných gólu stlačil hluboko pod dva. Přitom v létě musel tehdejší generální manažer Zbyněk Kusý poslouchat řeči o tom, jak Haškovi něco rupne a bude po senzaci.
Ano, ruplo, ale gólmanská hvězda se dala dohromady. Experti, v čele s bývalým vynikajícím brankářem Jiřím Holečkem, se pak za unáhlené soudy omlouvali.

Šok č. 3
Vyhazov Kusého
Letos v dubnu, pár dní po zisku šestého titulu v pardubické historii, se uskutečnila v útrobách ČEZ Areny supertajná schůzka. Zbyněk Kusý se na ní z úst majitele Romana Šmidberského dozvěděl o svém konci. Bomba explodovala. Bývalý generální manažer byl tváří klubu, který si piplal dvaadvacet let a choval se k němu, jako ke své oblíbené golfové holi. Navíc v posledních letech Pardubice vyhrávaly tituly, sbíraly medaile. Kusý odešel do fotbalové Slavie, na jeho místo usedl jeho žák Ondřej Šebek.

Šok č. 4
Konec Hynka
Jako asistent Josefa Jandače získal Pavel Hynek bronz, vloni se chopil žezla a s Pardubicemi získal titul. Jak jinak definovat úspěšného kouče? Když ho vedení klubu v úterý odvolalo, byla to rána. Kdyby se tým babral na chvostu tabulky, jako třeba Sparta s Libercem, nikoho by to nepřekvapilo. Ale teď? Z nejhoršího se Pardubice dostaly, mizerný začátek dokázaly smazat a stejně musel kouč skončit. Nové vedení se evidentně nebojí si prosadit svou. Veřejnosti vyslalo jasný signál: alibistická gesta od nás nečekejte.